Бюджетне фінансування.
7. Змішане фінансування передбачає можливість комбінування перелічених вище джерел та методів інвестування у різних пропорціях (звідси інша його назва — комбінований метод) і може застосовуватися для всіх наявних форм і видів інвестування.
Вибір методу інвестування діяльності підприємства, а також наступний процес оптимізації структури джерел формування інвестиційних ресурсів безпосередньо пов'язані з урахуванням позитивних та негативних особливостей використання капіталу з різних джерел.
IV. Четвертий, і останній, етап розробки стратегії —оптимізація структури джерел формування інвестиційних ресурсів. Найголовнішим завданням цього етапу є забезпечення такого співвідношення внутрішніх та зовнішніх джерел формування інвестиційних ресурсів, за якого задовольняються вимоги фінансової стратегії підприємства. При цьому головними критеріями оптимізації співвідношення різноманітних джерел фінансування інвестиційної діяльності є такі:
1) забезпечення високої фінансової стійкості підприємства;
2) максимізація обсягів чистого прибутку від інвестиційної діяльності, що залишається в розпорядженні первинних засновників підприємства, при різних співвідношеннях внутрішніх та зовнішніх джерел фінансування цієї діяльності.
У процесі оптимізації структури джерел фінансування інвестицій підприємства доцільно дотримуватися таких рекомендацій:
1. необхідно забезпечувати залучення максимального обсягу власних інвестиційних ресурсів у реалізованих проектах за рахунок власних джерел;
2. слід поповнювати недостатній обсяг власних інвестиційних ресурсів за рахунок зовнішніх джерел;
3. має бути встановлений ліміт використання позикових засобів в інвестиційній діяльності підприємства;
4. необхідно точно визначити співвідношення обсягів позикових інвестиційних ресурсів, залучених на коротко- та довготерміновій основі, виходячи з інвестиційних цілей використання позикового капіталу в передбачуваний період, а також виходячи з вартості залучення цих ресурсів;
5. важливим завданням оптимізації структури джерел фінансування інвестицій підприємства є забезпечення мінімізації залучення інвестиційних ресурсів з різних джерел;
6. структуру джерел капіталу, що використовується у фінансуванні інвестиційних програм та проектів, необхідно також оптимізувати на окремих стадіях інвестиційного процесу підприємства.
Отже, при складанні стратегії залучення інвестиційних ресурсів керівництво підприємства має дотримуватися таких основних принципів:
• інвестиції з тривалими термінами окупності мають фінансуватися за рахунок довготермінових коштів;
• планування має забезпечувати платоспроможність підприємства у будь-який час;
• для всіх джерел фінансування необхідно обирати найбільш дешеві методи інвестування;
• найбільш ризикові інвестиції мають фінансуватися за рахунок власних коштів підприємства;
• необхідно пристосовуватися до потреб ринку, враховувати його довготермінову кон'юнктуру, а також власну залежність від надання кредитів;
• необхідно завжди обирати максимально рентабельні інвестиції з урахуванням фактора часу у вартості грошей та загальної тривалості оцінюваних інвестиційних проектів.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 780;