Конструктивні особливості та типи роз’ємів
Розглянемо види роз’ємів, які можуть бути присутнім на блоці живлення. На задній стінці блоку живлення розміщається роз’єм для підключення мережного кабелю та вимикач. Раніше поруч з роз’ємом мережного шнура знаходився також роз’єм для підключення мережного кабелю монітора. Опціонально можуть бути присутніми і інші елементи:
- індикатори сіткової напруги, або стан роботи блоку живлення;
- кнопки керування режимом роботи вентилятора;
- кнопка перемикання вхідної сіткової напруги 110 / 220В;
- USB-порти вбудовані в блок живлення USB hub;
- інше.
На задній стінці все рідше розміщають вентилятори, які відтягують з блоку живлення повітря. Все чаші вентилятор розміщають у верхній частині блоку живлення через більший простір для встановлення вентилятора, що дозволяє встановити великий і тихий активний елемент охолодження. На деяких блоках живленнях встановлюють навіть два вентилятори зверху та позаду.
Блок живлення Chieftec CFT-1000G-DF.
З передньої стінки виходить провід з роз’ємом підключення живлення материнської плати. У деяких блоках живленнях, модульних, він, як і інші проводи, підключається через роз’єм. Нижче на малюнку зазначена розпіновка контактів всіх основних роз’ємів.
Можна помітити, що кожна напруга має свої кольори проводу:
- Жовті кольори - +12 В,
- Червоні кольори - +5 В,
- Помаранчеві кольори - +3,3В,
- Чорні кольори - спільний або земля.
Для інших напруг кольори проводів у кожного виробника можуть змінюватися.
На малюнку не відображені роз’єми додаткового живлення відеокарт, тому що вони подібні роз’ємам додаткового живлення процесора. Також існують інші види роз’ємів, які зустрічаються в комп'ютерах фірмової зборки компаній Del, Apple і інших.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 2098;