Функціональний прояв здоров'я в різних сферах життєдіяльності

Стан здоров'я відбивається на всіх сферах життя людей. Повнота і інтенсивність різноманітних життєвих проявів людини безпосередньо за - висить від рівня здоров'я, його «якісних» характеристик, які в значною мірою визначають образ і стиль життя людини: рівень соціальної, економічної та трудової активності, ступінь міграційної рухливості людей, прилучення їх до сучасних досягнень культури, науки, мистецтва, техніки і технології, характер і способи проведення дозвілля і відпочинку. У той же час тут виявляється і зворотна залежність: стиль життя людини, ступінь і характер його активності в побуті, особливо в трудовій діяльності, багато в чому визначають стан його здоров'я. Така взаємозалежність відкриває великі можливості для профілактики та зміцнення здоров'я.

Здоров'я впливає на якість трудових ресурсів, на продуктивність суспільної праці і тим самим на динаміку економічного розвитку країни. В умовах переходу до переважно інтенсивного типу розвитку виробництва здоров'я поряд з іншими якісними характеристиками набуває роль провідного чинника економічного росту осіб, що беруть участь у суспільному виробництві, досягає свого максимального значення у вікових групах 30-39 та 40-49 років. З 50 років спостерігається зниження трудової активності, в якому провідну роль займає фактор здоров’я.

Рівень здоров'я і фізичного розвитку - одне з найважливіших умов якості робочої сили. Залежно від їх показників оцінюється можливість участі людини в певних сферах трудової діяльності. Тому вже на етапі вибору спеціальності і виду професійного навчання об'єктивно виникає, ставиться і вирішується проблема психофізіологічної відповідності особистості конкретних видів професійної діяльності.

Прискорення ритму життя і ускладнення сучасного виробництва з високим рівнем його механізації та автоматизації визначає значні навантажень на організм, підвищується значення таких якостей особистості, як швидкої реакції, швидкість прийняття рішення, зібраність, зосередженість, увага, які в більшою мірою визначаються всім комплексом показників здоров'я людей.

Потреба у здоров'ї носить загальний характер, вона притаманна як від - слушною індивідам, так і суспільству в цілому. Увага до власного здоров'я, здатність забезпечити індивідуальну профілактику його порушень, свідома орієнтація на здоров'я різних форм життєдіяльності - все це показники загальної культури людини.

Критеріями соціально-етичної зрілості суспільства, рівня його гуманізації служать масштаб турботи держави про «фонді» здоров'я своїх громадян, реальні досягнення в цій галузі. Гуманістичний напрямок охорони та зміцнення здоров'я суспільства завжди покладає на особистість відповідальність не тільки за своє фізіологічне поведінку перед суспільством, колективом, близькими людьми, а й за ставлення до свого власного здоров'я як соціальної цінності.

 








Дата добавления: 2015-02-13; просмотров: 805;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.