Розтягуванні плоскої деталі
Точність визначення напружень вказаним методом невисока (± 10%). Однак його використання дає можливість швидко визначити загальний характер напруженого стану деталі, локалізувати найбільш навантажені зони конструкції, а потім визначити в них напруження точнішим методом – тензометричним.
Зменшення коефіцієнтів запасу міцності конструкції. В зниженні коефіцієнтів запасу міцності закладені великі резерви зменшення габаритів і маси деталей і виробу в цілому. Однак слід зауважити, що обґрунтування коефіцієнтів запасу міцності конкретної конструкції – це комплексна задача, яка враховує ряд факторів, а саме: неоднорідність матеріалу деталі, розсіювання механічних властивостей матеріалу, неточні знання про діючі навантаження і напруження, рівень відповідальності конструкції, випадкові перевантаження кон-струкції та ін. Крім того, існує категорія обладнання, для якого установлені нормативні коефіцієнти запасу міцності, які можна змінювати тільки в узаконеному порядку. До такого відносяться бурильні і обсадні колони труб, колони насосно-компресорних труб, окремі деталі фонтанних арматур, превен-торів, талевих систем та ін.
Особливо ефективним є зменшення коефіцієнтів запасу міцності в конструкціях, що містять масивні, складні за формою корпусні і базові деталі. Останні в багатьох випадках складають значну долю в загальній масі конструкції і не розраховуються на міцність, а якщо і розраховуються, то за спрощеними методиками.
Натурні випробування конструкції.Натурні випро-бування, як правило дають найбільш об’єктивну інформацію про міцність і надійність конструкції. Вони можуть проводитися на підприємствах-виробниках, на полігонах, на стендах, а також безпосередньо на місці використання виробу за призначенням. За результатами випробувань можуть бути уточнені розрахункові експлуатаційні навантаження, діючі в елементах конструкції напруження і деформації, що дасть можливість оптимізувати конструкцію виробу з погляду зменшення його матеріаломісткості.
Дата добавления: 2015-01-10; просмотров: 772;