Розподіл предметів, які находяться в стоматологічному кабінеті по групах ризику.

1. Критичні предмети. До них відносяться інструменти, поверхні яких звичайно проникають в пошкоджену шкіру чи слизову, в пульпу (голки, скальпелі, зонди, бори, ендодонтичні інструменти і інші. Перед початком роботи з пацієнтом мають бути стерильними.

2. Напівкритичні предмети. До них відносяться предмети, поверхні яких під час звичайного лікування не проникають в слизові оболонки ротової порожнини (стоматологічні дзеркала, наконечники бормашин, відсмоктуючи пристрої і інш.). Після кожного пацієнта підлягають дезінфекції та стерилізації.

3. Некритичні предмети. До них відносяться предмети, поверхні яких не контактують із слизовими оболонками пацієнта (поверхні стоматологічного крісла, ручки і _____________ стоматологічних освітлювальних приладів, кнопки управління лікувально-діагностичної апаратури, медичні шафи, двері, підлога, стіни і т. інш).

Під час проведення дезінфекції цих предметів необхідно дотримуватися необхідного порядку:

1. Дезінфекція кнопок управління апаратури, ручок освітлювальних приладів спрощує використання захисних пластикових пакетів. Клейка плівка, наклеєна на ручки, дуже часто використовується, дозволяє зекономити час на їх дезінфекцію чи зроблений ще більш якісною.

2. Нагрудник для пацієнта збирає значну кількість бризк, які в іншому випадку потрапили б на крісло та оточуючі предмети. Необхідно використовувати або нагрудники разового використання, або дезінфікувати їх після кожного використання.

Для попередження передачі інфекції в стоматологічних закладах необхідні:

- виконання санітарно-технічних і санітарно-гігієнічних вимог по організації роботи;

- ретельне дотримання протиепідемічного дезінфекційного, стерилізаційного режимів в стоматологічних кабінетах незалежно від стерилізації з використанням сучасних дезінфектантів.

- своєчасне проходження медичного доглядів, ефективне _____________.

- вакцинація персоналу;

- використання засобів індивідуального захисту (масок, ______________ гумових рукавичок, окулярів, спецодягу)

- висока санітарна культура медичного персоналу та суворе дотримання правил особистої гігієни;








Дата добавления: 2015-01-19; просмотров: 712;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.