При монтажі та експлуатації

Сучасне масове і великосерійне виробництво харчової продукції здійснюється поточним методом. Поточний метод виробництва базується на конвеєрній передачі виробів від однієї технологічної операції до другої. Конвеєри є невід'ємною складовою частиною сучасного технологічного процесу, вони встановлюють і регулюють темпи виробництва, забезпечують його ритмічність, сприяють підвищенню продуктивності праці і збільшенню випуску продукції. Крім того, конвеєри - це основні засоби комплексної механізації і автоматизації транспортних, вантажно-розвантажувальних робіт і поточних технологічних операцій.

На підприємствах харчової промисловості в технологічних процесах для транспортування сировини та інших вантажів застосовуються стаціонарні і пересувні конвеєри, пластинчасті, стрічкові, скребково-ковшові, підвісні, гвинтові та ін. Для запобігання травмуванню людей рухомі частини конвеєра (приводні, натяжні, вимикаючі барабани, натяжні пристрої, опорні ролики і ролики нижньої вітки стрічки в зонах робочих місць, ремінні та інші передаючі, шківи, муфти, кінці валів тощо), до яких можливий доступ обслуговуючого персоналу і осіб, працюючих поблизу конвеєрів, повинні бути огороджені металевими кожухами або сіткою. Грузила вертикальних натяжних станцій повинні огороджуватись на висоту не менше 2,0 м від підлоги.

Для обслуговування транспортерів допускаються особи, які пройшли відповідний інструктаж з охорони праці. Перед пуском конвеєра в роботу необхідно провести його зовнішній огляд, перевірити кріплення всіх частин, наявність заземлення, справність електрообладнання. Підключити електродвигун до електромережі і провести пробний холостий запуск. Перевірити, чи спрацюють кінцеві вимикачі. Впевнившись, що неполадки відсутні, можна приступити до експлуатації конвеєра.

Усунення неполадків, регулювання і наладку вузлів, натяг ланцюгів і стрічки, очищення і змащення поверхонь, що труться, необхідно проводити при повній зупинці конвеєра і вимкненому електродвигуні. При виконанні цих робіт слід вивісити плакат. - "Не вмикати - працюють люди!"

Органи управління конвеєром (рукоятки, кнопки та ін.) встановлюють в місцях, які забезпечують під час руху належний нагляд за конвеєром. Конвеєр обладнується звуковою сигналізацією (сирена, дзвінок), що попереджує про його запуск або про аварійну ситуацію.

Конвеєри в головній і хвостовій частині повинні бути обладнані аварійними кнопками "Стоп" для миттєвої зупинки. Конвеєри, відкриті на всій довжині, в місцях підвищеної безпеки у випадку необхідності додатково обладнуються вимикачами, пристроями для зупинки в аварійних ситуаціях в будь-якому місці з боку проходу для обслуговування. Кнопка "Стоп" для швидкої зупинки конвеєра встановлюється через кожні 10,0 м і фарбується в червоний колір.

Конструкція конвеєра повинна виключати можливість падіння вантажів, що транспортуються; особливо це відноситься до конвеєрів підвісного типу.

На похилих ділянках конвеєрів вантажі при транспортуванні не повинні переміщатися по відношенню до площини стрічки і змінювати положення, прийняте при завантаженні.

Конвеєри, призначені для транспортування пиле-, паро- і газовиділяючих вантажів, повинні споряджатися аспіраційними системами або витяжною вентиляцією для видалення цих шкідливостей. Конвеєри, що призначені для транспортування мокрих і липких вантажів, повинні бути закриті кожухами або щитами в місцях, де можливе бризкоутворення, і мати пристрої для очищення від налипання бруду та вантажу на транспортерну стрічку, приводні, кільцеві та відхиляючі барабани.

Не допускається пробуксовування стрічки по привідному барабану. У випадку виникнення слід ліквідувати його способами, передбаченими конструкцією конвеєра (збільшення натягу стрічки, збільшення тиску пружинного ролика і т.п.). Робота стаціонарних стрічкових конвеєрів без реле контролю швидкості не допускається. При послабленні натягу стрічки забороняється змащувати привідні барабани в'язкими речовинами (смола, каніфоль і т.п.). Відстань від нижньої стрічки конвеєра до підлоги повинна бути не менше 0,15 м.

Швидкість руху стрічки конвеєра при його ручному розвантаженні повинна бути не більше:

0,5 м/с - якщо маса вантажу, що знімається з конвеєра, не перевищує 5,0 кг;

0,3 м/с - якщо маса найбільшого вантажу понад 5,0 кг.

На конвеєрах, які входять в автоматизовані транспортні або технологічні лінії, повинні бути передбачені пристрої для автоматичної зупинки привода при виникненні аварійної ситуації.

В схемі управління конвеєра також повинно передбачатися блокування, яке виключає можливість повторного його включення до ліквідації аварійної ситуації.

На технологічній лінії, яка складається із кількох послідовно встановлених і одночасно працюючих конвеєрів або конвеєрів в сполученні з іншими машинами (живильниками, норіями, дробарками і т.п.). приводи конвеєрів й усіх машин повинні бути зблоковані так, щоб у разі раптової зупинки будь-якої машини або конвеєра попередні конвеєри або машини автоматично відключались, а ті, що йдуть далі, продовжували працювати до повного сходу з них вантажу, що транспортується. Багатопривідні конвеєри повинні мати гальмові пристрої на кожному приводі.

Конвеєри, крім підвісних, слід встановлювати так, щоб відстань по вертикалі від верхніх виступаючих частин конвеєра (вантажу, що транспортується) до нижніх поверхонь виступаючих будівель конструкцій (комунікаційних систем) була не менше 0,6 м.

При розміщенні стаціонарних конвеєрів повинна бути передбачена можливість механізованого або ручного прибирання підлоги від бруду або вантажу, що просипався (зчищеного) без зупинки конвеєра.

У виробничих будівлях, галереях, тунелях і на естакадах вздовж траси конвеєрів при їх розміщенні повинні бути передбачені проходи по обидва боки конвеєра для монтажу, обслуговування і ремонту. Ширина проходів для обслуговування конвеєрів повинна бути не менше:

0,7 м - для конвеєра, що обслуговується з одного боку;

1,0 м - для пластинчастого конвеєра, що обслуговується з двох боків;

1,0 м - між паралельно встановленими конвеєрами;

1,2 м - між паралельно встановленими пластинчастими конвеєрами, що обслуговуються з двох боків;

0,4 м - ширина проходу для монтажу і ремонту конвеєрів.

Висота проходів повинна бути не менше:

2,2 м - біля конвеєрів, встановлених у виробничих приміщеннях;

1,8 м - вздовж конвеєрів, встановлених в галереях, тунелях і на естакадах.

Для переходу через конвеєри, що мають довжину понад 20,0 м і висоту не більше 1,2 м від рівня підлоги до вершини найбільш виступаючих частин, в зручних місцях траси конвеєра обладнуються містки і площадки, огороджені поручнями висотою не менше 1,0 м. Східці містків і перехідні площадки повинні мати ширину не менше 0,7 м, східці - нахил до горизонту не більше 45о. На ділянках конвеєрів, огляд яких проводять не частіше 1 разу за зміну, допускається встановлювати містки з вертикальними східцями завширшки не менше 0,6 м. Настили містків і площадок повинні бути суцільними і неслизькими. Містки через конвеєри мають розміщатися на відстані один від одного не більше 50,0 м у виробничих приміщеннях і 100,0 м у галереях, на естакадах.








Дата добавления: 2015-01-13; просмотров: 848;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.009 сек.