Нормування та розрахунок

Природне освітлення виробничих приміщень світлом неба, особливо прямим сонячним світлом, може здійснюватися через світлові отвори (вікна) в зовнішніх стінах або через ліхтарі (аераційні, зенітні, що встановлені на покритті виробничих будівель).

Природне освітлення (рис. 10.2) поділяється на:

1. Бічне одностороннє та двостороннє.

2. Верхнє, коли ліхтарі та світлові прорізи знаходяться в покритті або в стінах під ним.

3. Комбіновано, коли сполучається бічне і верхнє освітлення.

Природне освітлення, згідно з вимогами СНиП II-4-79 "Природне та штучне освітлення. Норми проектування" передбачають в приміщеннях з постійним перебуванням людей. Основною нормованою величиною природного освітлення є коефіцієнт природної освітленості КПО або ен. Величина ця не залежить від пори року, часу, доби і погоди. КПО-це відношення освітленості на робочому місці у виробничому приміщенніЕвн(в середині приміщення), до зовнішньої освітленості Езовнв горизонтальній площині при відкритому небосхилі і дифузному світлі (сонце закрите хмарою). Ця величина відносна, визначається у відсотках, %:

КПО = (Евнзовн)100, (10.8)

КПО характеризує здатність пропускати світло через світлові прорізи і залежить від їх осклення, забрудненості і відбивної здатності стін і стелі приміщення.

Нормування КПО залежить від виду природного освітлення та ряду супутних факторів.

При бічному освітленні нормується мінімальне значення КПО (ен) у випадку однобічного освітлення - в точці на відстані 1,0 м від стіни, найбільш віддаленої від світлових прорізів, але не більше ніж 12,0 м від них (рис.10.2).

При верхньому та комбінованому освітленні нормується середнє значення КПО.

Рис 10.2. Схеми видів природного освітлення та нормування КПО за розрізами приміщень а) бокове одностороннє освітлення; б) бокове двостороннє освітлення: в) верхнє освітлення: г) комбіноване освітлення;

1 - рівень робочої поверхні; 2 - крива зміни КПО за розрізом приміщення; 3 - рівень середнього значення КПО - Ес; М - позиція, в якій нормується мінімальне значення КПО – Емін.

Нормоване значення КПО (ен) (табл.10.1) залежить від характеру зорової роботи (розряду) та особливостей світлового клімату в районі розташування будівлі на території, тому враховують коефіцієнти тта с відповідно до світлового клімату і сонячності клімату (табл. 10.2 та 10.3), %:

енI, II, IV, V = енIII с т , (10.9)

де І, II, III, IV, V - відповідно світлові пояси, на які розбито всю територію СНД.


Таблиця 10.1








Дата добавления: 2015-01-13; просмотров: 1414;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.