Загальна сума всіх іонів, взятих в еквівалентній формі, прирівнюється до 100%, а сума катіонів, що дорівнює сумі аніонів, складає 50%.
Для наочного зображення хімічного складу вод застосовують формулу Курлова. Ця формула представляє собою псевдодріб, у чисельнику якого вказують вміст у процент-еквівалентній формі головних аніонів, а в знаменнику – відповідно вміст катіонів, причому величини вмісту записують у вигляді індексів. Іони розташовують в порядку зменшення. Перед дробом відмічають концентрацію компонентів газового складу, символи специфічних компонентів і величину загальної мінералізації води М в г/дм³; праворуч від дробу – значення показників рН та Еh, окисність в міліграмах О на літр (мгОл), температуру води в ºС. Наприклад:
Fe (CO ) M pH7,5;Eh+100; T+11
В назву води за її хімічним складом включаються аніони і катіони, вміст яких перевищує 25%-екв. Причому М.Г.Курлов пропонував називати воду, ставлячи аніони, а потім катіони у порядку зменшення. В наведеному прикладі назва води буде: залізиста, вуглекисла гідрокарбонатна кальцій-натрієва.
Дата добавления: 2015-03-11; просмотров: 867;