Література. 1 Дубей Н.В. Гідрогеологія та інженерна геологія
1 Дубей Н.В. Гідрогеологія та інженерна геологія. Підручник для ВНЗ. Івано-Франківськ. – електронний варіант.2009.-264с.
2 Карцев А.А. Гидрогеология нефтяных и газовых месторождений. - М.: Недра, 1972. – 280с.
3 Климентов П.П., Богданов Г.Я. Общая гидрогеология. - М.: Недра, 1977. – 357с.
4 Колодій В.В., Колодій І.В., Маєвський Б.Й. Нафтогазова гідрогеологія. Підручник для ВНЗ.- Івано-Франківськ: Факел, 2009.- 184с.
Лабораторна робота № 5
ВИЗНАЧЕННЯ СПОЛУК АЗОТУ У ВОДІ
Мета і завдання роботи
Навчитися проводити визначення сполук азоту у воді на фотоелектричному колориметрі-нефелометрі при фіолетовому світлофільтрі.
Основні теоретичні положення
Щоб визначити забрудненість води сполуками азоту, в першу чергу, визначають вміст нітратного азоту /вміст нітратів/. Для питної води ГДК нітратів – 45 мг/л, а ГДК по азоту нітратів – 10 мг/л.
Визначення вмісту нітратів в досліджуваній воді проводиться на фотоелектричному колориметрі-нефелометрі при фіолетовому світофільтрі.
Колориметричний метод визначення нітратів у воді базується на порівнянні забарвленості розчинів різної концентрації N03 в залежності від оптичної густини. Цю залежність попередньо вивчають і за результами досліджень будують графік залежності концентрації NO3 в розчині від оптичної густини. (Додаток 5.1.)
Дата добавления: 2015-03-11; просмотров: 713;