ВКАЗІВКИ щодо виконання курсової роботи
При виконанні КР необхідно послідовно розробляти основні розділи, використовуючи літературу, що рекомендується, і дані методичні вказівки.
В вступі варто відобразити застосування теорії ідентифікації в різних галузях виробництва й інших сфер людської діяльності; указати мета й основні задачі КР.
У розділі «Планування експерименту для розв’язання задач ідентифікації» необхідно проаналізувати фактори, розрахувати нульову точку експерименту, скласти план повного факторного експерименту і проаналізувати його властивості (ортогональність, симетричність і нормірованість). А також провести статистичний аналіз результатів експерименту для підтвердження відтворюваності досвідів, що виконується за допомогою аналізу оцінок дисперсії за критерієм Кохрена.
У розділі «Математична модель об’єкта» необхідно визначити залежності між вихідними параметрами й факторами, тому модель об'єкта дослідження шукається у вигляді рівняння:
(4.1) |
Звичайно залежність (4.1) шукається у вигляді поліноміального рівняння, тобто
(4.2) |
По величині коефіцієнтів полінома (коефіцієнтів регресії) судять про ефекти або про ступінь впливу відповідних факторів на величину y.
Ступінь полінома підвищують у кілька послідовних етапів, після того, як доведена необхідність цього на попередніх стадіях дослідження.
Коефіцієнти лінійної регресії розраховують за методом найменших квадратів. Значимість коефіцієнтів регресії оцінюється за допомогою критерію Стьюдента:
де be – модуль е-того коефіцієнта рівняння регресії;
Sb – средньоквадратичне відхилення значень коефіцієнтів рівняння регресії,
tКР – значення критерію Стьюдента з необхідною достовірністю.
У розділі «Перевірка адекватності моделі об'єкту» гіпотезу про адекватність (відповідність) моделі досліджуваному об'єкту перевіряють за допомогою критерію Фишера:
де Sag – дисперсія адекватності.
Щоб знайти дисперсію адекватності потрібно для кожного i-го досвіду обчислити за допомогою рівняння регресії значення вихідного параметра.
Висновок повинний містити висновки й оцінку отриманих результатів у цілому, з погляду відповідності їхньому завданню, порівняння результатів розрахунків, проведених у різних розділах КР.
У додатках містяться тексти програм для ЕОМ, які були написані й використані при виконанні КР, а також роздруківки з результатами виконання цих програм; блок схеми систем (якщо смороду не були поміщені в тексті пояснювальної записки).
Літературні джерела, використані при виконанні КР, заносяться в список. Джерела в списку варто розташовувати у відповідності з посиланнями на них. Список оформляється як розділ КР відповідно до вимог ДЕРЖСТАНДАРТ 7.1-84.
Дата добавления: 2014-12-01; просмотров: 883;