Технічний нагляд і утримування вантажно-розвантажувальних машин і механізмів
Щоб реалізувати високу продуктивність, забезпечити безпеку робіт і зберегти цілість вантажів вантажно-розвантажувальні машини і механізми мають утримуватись у справності і правильно експлуатуватись.
За технічний стан машин і обладнання, правильну їх експлуатацію відповідає працівник, який безпосередньо працює на них.
Вантажопідйомні машини, вантажозахватні органи і пристрої мають бути виготовлені і утримуватись відповідно до правил Держтехнагляду і перед експлуатацією пройти в повному обсязі технічний огляд на підприємстві, де вони виготовлені.
Всі захватні пристрої, передусім гаки і стропи, мають проходити регулярний огляд комісією Держтехнагляду, дані про огляд фіксуються на навішених бірках (вантажопідйомність, дата випробування).
Нові крани, що надходять із заводів на підприємствах, і далі періодично (раз в 3 роки) в процесі їх експлуатації мають проходити повний технічний огляд, який включає перевірку технічного стану, статичне і динамічне випробування. Ці роботи виконуються під наглядом спеціальної комісії, до якої має входити інспектор Держтехнагляду.
Під час статичних випробувань кран піднімає вантаж масою на 25% більше номінальної вантажності на висоту 200-300 мм і витримує 10 хвилин. Вантаж при цьому не повинен опускатись і не повинна виникати деформація в конструкціях крана.
Під час динамічних випробувань вантаж піднімається і опускається з різними швидкостями масою на 10% більше за номінальну вантажність.
Всі машини і механізми, що належать МЧ і МЧД, повинні мати технічний паспорт і інвентарний номер, а автокрани і самохідні машини крім того — зареєстровані в ДАІ (Державній автомобільній інспекції).
Вантажно-розвантажувальні машини, що перебувають в експлуатації, мають не менш як 2 рази на рік проходити огляд, статичне і динамічне випробування, а також осінній огляд для перевірки їх готовності до роботи в зимових умовах.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 814;