ПРОЕКТУВАННЯ ОБ’ЄКТІВ
3.1 Генеральний план забудови розробляється згідно з нормативними вимогами та має додатково включати існуючу прилеглу забудову, плановану зміну об’єктів прилеглої забудови, об’єктів благоустрою та інженерних мереж.
3.2 Для забезпечення нормальної організації будівництва у проектній документації передбачають перекладання інженерних комунікацій, розташованих на плямі запроектованого будинку. За неможливості або недоцільності такого перекладання у проекті передбачають погоджені з власниками комунікацій конструкторські рішення щодо нормальної і безпечної експлуатації цих комунікацій, в тому числі під час будівництва.
3.3 У проектах зовнішніх інженерних мереж і споруд на них враховуються потреби існуючої забудови.
3.4 При виборі об’ємно-планувальних і конструктивних рішень проектованого об’єкта, а також методів його будівництва, на підставі вихідних даних, наданих замовником згідно із додатком Г до ДБН А.2.2-3, результатів інженерних вишукувань ділянки будівництва та обстеження прилеглої забудови, додатково враховується:
- розташування, об’ємно-планувальні та конструктивні рішення прилеглих об’єктів;
- характер та зона взаємного впливу запроектованого і прилеглих об’єктів (1.2);
- прогнози зміни природних і техногенних умов на ділянці будівництва (2.4);
- неприпустимість порушення основ, фундаментів, несучих конструкцій прилеглих об’єктів (за необхідності, проектування випереджаючих заходів із їх захисту та закріплення);
- неприпустимість зниження експлуатаційних якостей прилеглих об’єктів (аерація, інсоляція, шумовий режим, вібраційні впливи, експлуатація систем життєзабезпечення та інженерного захисту тощо) нижче нормативних значень;
- неприпустимість погіршення в результаті будівництва благоустрою (зокрема, вулично-дорожньої мережі), екологічної, геологічної та гідрогеологічної ситуації;
- необхідність створення умов для безпечного та ефективного виконання будівельно-монтажних робіт із реалізації проектних рішень (1.3);
- небезпека від окремих індивідуальних умов ущільненої забудови, визначена в результаті інженерних вишукувань та обстеження прилеглої забудови.
Випереджаючі заходи із захисту та закріплення основ, фундаментів, несучих конструкцій прилеглих об’єктів, інші заходи із захисту прилеглої забудови та об’єктів благоустрою від негативного техногенного впливу будівництва розмішуються в окремому розділі проектно-кошторисної документації об’єкта будівництва. У цьому розділі визначаються також періоди будівництва і послідовність, в яких ці заходи мають бути здійснені.
3.5 Проектування котловану для нового будівництва в умовах ущільненої забудови обґрунтовується розрахунками щодо забезпечення стійкості його стін і захисту навколишньої забудови від додаткових деформацій. За необхідності проектом передбачаються конструкції для забезпечення стійкості стін котловану і правила їх влаштування.
3.6 Проектування фундаментів нового будівництва має включати розрахункове обґрунтування впливу цього будівництва на навколишню забудову і територію і розроблення заходів із збереження експлуатаційних якостей існуючих будівель і споруд.
У проекті вказується послідовність виконання робіт із влаштування нульового циклу нового будівництва, дотримання якої забезпечить збереження існуючої забудови.
3.7 Прилягання нової будівлі до існуючої проектується із забезпеченням можливості їх незалежного осідання. Якщо між будівлями проектується замкнений простір, він повинен мати покрівлю і бути вентильованим.
3.8 У проектах нового будівництва передбачаються заходи щодо захисту існуючої забудови від змін рівня підземних вод у разі, якщо прогнозується зміна гідрогеологічного режиму (підняття чи зниження підземних вод).
3.9 Проектом будівництва мають бути передбачені заходи із безперебійного функціонування:
- систем інженерного захисту прилеглої території та забудови;
- існуючих систем життєзабезпечення в об’єктах прилеглої забудови (зокрема, пристроїв із викидом повітря або продуктів згоряння вище даху) або надання альтернативних засобів задоволення відповідних потреб користувачів;
- системи водовідведення атмосферних опадів з об’єктів прилеглої забудови та території.
3.10 Якщо прибудова нової будівлі викликає виникнення снігових мішків на дахах існуючих будівель, конструкцію цих дахів перевіряють розрахунком на відповідні снігові навантаження.
3.11 Для особливо складних конструкцій і методів виконання робіт, викликаних умовами ущільненої забудови, проектні організації згідно з вимогами ДБН А.3.1-5 у складі проектної документації повинні розробляти проекти виконання технічно складних монтажних і спеціальних робіт і у складі робочої документації – робочі креслення на спеціальні допоміжні споруди, пристрої, нестандартне обладнання і установки.
3.12 У проектній документації наводиться перелік об’єктів, які підлягають моніторингу, види і допустимі значення деформацій цих об’єктів, за якими під час моніторингу оцінюватиметься рівень небезпеки, технічні вимоги до моніторингу, терміни його здійснення (1.6 та розділ 8).
3.13 У проектній документації відповідно до ДБН В.1.2-5 мають бути викладені вимоги до умов експлуатації об’єкта, необхідні для дотримання техногенної безпеки щодо нього та об’єктів прилеглої забудови.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 949;