ІНЖЕНЕРНІ ВИШУКУВАННЯ ТА ОБСТЕЖЕННЯ ПРИЛЕГЛОЇ ЗАБУДОВИ

 

2.1 Інженерні вишукування ділянки будівництва та обстеження прилеглої забудови мають надати вихідні дані для розроблення проектних рішень об’єкта і методів його будівництва, за яких забезпечується збереження експлуатаційних якостей прилеглих об’єктів і комплексна безпека будівництва.

2.2 Керівники проекту будівництва – головний архітектор проекту, головний інженер проекту, головні фахівці проекту з інших спеціальностей – проводять попередній огляд ділянки для будівництва і прилеглих об’єктів, який має встановити такі характеристики:

- комплексна оцінка санітарно-гігієнічних умов ділянки (аерація, інсоляція, шумовий режим, вібраційні впливи тощо);

- загальна характеристика існуючих будівель і підземних споруд, попередня оцінка їх технічного стану;

- оцінка зовнішнього благоустрою території (під’їзди, підходи, озеленення тощо);

- оцінка умов руху транспорту;

- наявність інженерних мереж і попередня оцінка їх стану;

- художня та історико-культурна цінність прилеглих будівель;

- інші характерні особливості ділянки для будівництва та існуючих об’єктів.

В акті попереднього огляду відображаються встановлені характеристики ділянки та прилеглих об’єктів, а також вироблені на їх основі пропозиції та вимоги:

- пропозиції щодо розміщення, основних параметрів і засобів зведення запроектованого об’єкта на відведеній ділянці;

- пропозиції щодо заходів із збереження, ремонту, реконструкції, зміни функціонального призначення або знесення існуючих об’єктів прилеглої забудови;

- вимоги до вихідних даних для проектування;

- вимоги до інженерних вишукувань;

- потреба у додаткових видах вишукувань;

- вимоги до обстеження прилеглих об’єктів, споруд та інженерних мереж з огляду на необхідність їх захисту від негативного техногенного впливу будівництва;

- попередні вимоги до моніторингу прилеглої забудови, території та об’єкта, що будується, під час його будівництва та стабілізаційного періоду експлуатації.

2.3 Інженерні вишукування ділянки для будівництва виконуються відповідно до ДБН А.2.1-1 і мають включати:

- інженерно-геодезичні вишукування;

- інженерно-геологічні вишукування;

- додаткові види вишукувань (за потреби, визначеної під час попереднього обстеження ділянки, прилеглих територій та об’єктів).

2.4 У складі інженерно-геологічних вишукувань відповідно до ДБН А.2.1-1 розробляються прогнози:

- пошуковий, що відображає характеристику ймовірних змін природно-техногенних умов для
прилеглої забудови і проектованого об’єкта під впливом його будівництва та експлуатації;

- нормативний, що містить рекомендації з досягнення нормативного стану природних і техногенних умов для прилеглої забудови шляхом регулювання впливів і виконання спеціальних заходів.

2.5 Результати інженерних вишукувань мають містити дані для:

- уточнення, чи є умови будівництва об’єкта умовами ущільненої забудови;

- вибору глибини закладання фундаментів, їх конструкції і технології влаштування з урахуванням впливу на прилеглі будівлі, а також імовірних змін інженерно-геологічних і гідрогеологічних умов під час будівництва та експлуатації;

- вибору, за потреби, методів покращення властивостей ґрунтів основи;

- вибору способів виконання робіт з влаштування котлованів, кріплення їх стінок та влаштування фундаментів;

- додаткового врахування в проекті небезпеки від окремих індивідуальних умов прилеглої забудови і території;

- розрахунків осідань і горизонтальних деформацій (за необхідності) проектованої будівлі (споруди) та існуючих прилеглих будівель;

- визначення переліку і обсягів робіт із забезпечення нормальних експлуатаційних умов для прилеглих об’єктів та здійснення інших погоджених заходів щодо них (1.3);

- визначення стійкості та напружено-деформованого стану схилів;

- встановлення змісту, обсягу і термінів моніторингу інженерно-геологічної ситуації об’єкта будівництва і прилеглої забудови.

2.6 Обстеження прилеглих об’єктів виконується згідно з вимогами «Нормативних документів з питань обстежень, паспортизації, безпечної та надійної експлуатації виробничих будівель і споруд», інших чинних нормативних документів, а також з вимогами щодо обстеження прилеглих об’єктів, споруд та інженерних мереж, визначеними в акті попереднього огляду ділянки для будівництва і прилеглих об’єктів.

За результатами обстеження прилеглих об’єктів уточнюються зміст і обсяги заходів щодо цих об’єктів, що мають бути включені в проект будівництва, та вимоги до моніторингу цих об’єктів і прилеглої території під час будівництва і стабілізаційного періоду.

2.7 Якщо на попередніх стадіях підготовки до будівництва (починаючи з вибору майданчика) не було остаточно визначено, чи є умови будівництва об’єкта умовами ущільненої забудови, замовник і генеральний проектувальник остаточно визначають це за результатами інженерних вишукувань та обстеження прилеглої забудови.

 








Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 928;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.01 сек.