І. Теоретичні відомості. Фотоопір- це прилад, електричний опір якого залежить від його освітленості

Фотоопір- це прилад, електричний опір якого залежить від його освітленості. До основних характеристик фотоопору відносяться вольт-амперні, світлові, спектральні, частотні характеристики.

Вольт-амперна характеристика виражає залежність фотоструму (за постійного світлового потоку Ф) або темнового струму Іт від напруги U. Для більшості фотоопорів у робочому режимі ця залежність практично лінійна. Під фотострумом розуміють різницю між світловим Іс і темновим Іт струмом:

Іф = Іс - Іт. (1)

Світлова характеристика виражає залежність фотоструму від світлового потоку, що падає на фотоопір при постійній прикладеній напрузі. Світлові характеристики фотоопору нелінійні.

Питома чутливість К – відношення фотоструму до добутку падаючого світлового потоку Ф, який випромінюється джерелом світла з температурою 2850 К, який створює освітленість 200 лк, на прикладену до фотоопору напругу U:

K = Iф/ФU - Iф/ESU, (2)

де Е – освітленість фотоопору, S – площа приймаючої частини фотоопору.

Інтегральна чутливість - добуток питомої чутливості на граничну робочу напругу:

= КUгран. (3)

Фотоопір (рис.1) складається з шару напівпровідника, який нанесений на підкладку з ізолятора 1, поміщеного між двома струмопровідними електродами 3. Приймальна площина фото опору, як правило, захищається плівкою прозорого лаку і виконується у вигляді квадрата, прямокутника або круга. В монокристалічних фотоопорах шар напівпровідника замінений монокристалом.

Рис.1. Будова фотоопору.








Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1740;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.