Економічна ефективність підвищення якості міжнародних транспортних послуг.

Якість транспортних послуг як економічної категорії – це сукупність характеристик транспортного обслуговування, що обумовлюють його здатність задовольняти потреби споживачів шляхом належного і ефективного виконання транспортних послуг, а також відповідати встановленим стандартам і нормативам, умовам договору (при бузумовному забезпеченні безпеки надання послуг), що у сукупності забезпечує підвищення ефективності обслуговування та отримання додаткового ефекту для транспортних організацій та споживачів.

Шляхи підвищення ефективності надання міжнародних транспортних послуг – це комплекс конкретних заходів щодо зростання ефективності в заданих напрямках.

Найважливішими факторами підвищення

ефективності тут виступають: 1) прискорення науково – технічного прогресу, підвищення технічного рівня виробництва, підвищення якості послуг, що надаються, інноваційна політика. 2) вдосконалення розвитку диверсифікації, спеціалізації і кооперації, комбінування і територіальної організації виробництва, вдосконалення організації виробництва і праці на підприємстві; 3) роздержавлення і приватизація економіки, вдосконалення державного регулювання, господарського розрахунку і системи мотивації до праці. 4) посилення соціально-психологічних чинників, активізація людського чинника на основі демократизації і децентралізації управління, підвищення відповідальності і творчої ініціативи працівників.

Серед всіх факторів підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності вирішальне місце належить роздержавленню і приватизації економіки, науково – технічному прогресу, активізації людської діяльності та інвестиційній політиці

Серед основних шляхі підвищення якості послуг є запровадження мережі ІНТРАНЕТ; розширення номенклатури наванта-жувально-розвантажувальних послуг; модернізація устаткування з метою підвищення якості надання послуг і зниження витрат; пошук клієнтів

через систему прямих угод (контрактів) або через товарні біржі та інші посередницькі організації;

використання програми приватизації державних підприємств (створення концесії); створення спеціальних дослідних і учбових центрів, інститутів, асоціацій, інноваційних фондів тощо.

45. Економічне обґрунтування вибору системи міжнародних перевезень.

Доставка вантажів може виконуватися 2 технологіями: наскрізною і термінальною. Наскрізна – доставка 1 транспортним засобом без зміни водіїв. Термінальна – допускає зміну водіїв чи заміну рухомого складу протягом транспортного процесу. Вона дозволяє значно підвищити швидкість доставки вантажів. Системи доставки вантажів класифікують: 1доставка у прямому сполучені - перевез 1 видом транспорту. 2Доставка у змішаному сполуч - кількома видами транспорту. 3Доставка у прямому змішаному сполуч - перевезення декількома видами транспорту але з одним документом. 4 Безперевантажне сполучення - ванаж у пунктах перевалки з одного виду транспорту на інший передається разом з вантажною ємкістю. Інтермодальне - кілька видів транспорту, експедитор організовує все перевезення, має частину відповыдальності і відповідно до цього документ – накладна/ СMR/коносамент. (доставка у визначений термін, у гарному стані і за більш низькою ціною) Це дозволяє забезпечувати інтегровані транспортні послуги з найменшими витратами, наприклад, комбінуючи низькі витрати перевезення по воді із гнучкістю автомобільного транспорту або високу швидкість повітряного перевезення з витратами автомобільного транспорту.

Мультимодальне – різновид інтермод, експедитор бере на себе відповідальність за все перевезення на всіх етапах, єдиний документ мультимодальний коносамент FIATA. (постійний контроль і відповідальність з боку 1 оператора)








Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 1163;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.