Економічний зміст і класифікація інвестицій
Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про фінансові інвестиції та її розкриття у фінансовій звітності визначає П(С)БО 12 „Фінансові інвестиції”.
Фінансові інвестиції – це активи, які утримуються підприємством з метою збільшення прибутку за рахунок відсотків, дивідендів тощо, зростання вартості капіталу або отримання інших вигід для інвестора.
До фінансових інвестицій відносяться:
· Акції;
· Облігації;
· Депозитні сертифікати;
· Казначейські зобов’язання;
· Інші цінні папери.
Розрізняють довгострокові та поточні фінансові інвестиції.
Поточні фінансові інвестиції – це інвестиції на строк, що не перевищує одного року, та які можуть бути вільно реалізовані в будь-якій момент.
Вільна конвертація на фондовому ринку означає, що цінні папери можуть бути в будь-який момент вільно перетворені на гроші.
Серед поточних фінансових інвестицій виділяють фінансові інвестиції, які для цілей фінансової звітності, визнаються еквівалентами грошових коштів.
Еквіваленти грошових коштів – це короткострокові високоліквідні фінансові інвестиції, які вільно конвертуються у певні суми грошових коштів і які характеризуються незначним ризиком зміни їх вартості.
Як правило, до еквівалентів грошових коштів відносять поточні інвестиції початковий строк погашення яких не перевищує 3 місяців і відносно яких існує впевненість в тому, що вони не зменшать свою вартість протягом періоду їх чинності.
У фінансовій звітності еквіваленти грошових коштів відображаються разом із грошовими коштами в статті Балансу „Грошові кошти та їх еквіваленти”.
Інвестиції, які не підпадають під визначення поточних інвестицій, класифікуються як довгострокові.
Дата добавления: 2014-12-12; просмотров: 1135;