Предметна область аудиторського дослідження. Розрахунки між різними контрагентами можуть бути готівковими, безготівковими грошовими, вексельними
Розрахунки між різними контрагентами можуть бути готівковими, безготівковими грошовими, вексельними, бартерними.
Безготівкові грошові розрахунки здійснюються шляхом перерахування грошових коштів з рахунка платника на рахунок отримувача через фінансового посередника — банк. При аудиті безготівкових розрахунків аудитор вивчає всі джерела інформації, які відображають наявність грошових коштів на рахунках у банку як у національній, так і в іноземній валюті, їх рух (за виписками банків) та підстави для здійснення безготівкових грошових операцій (первинні документи, договори).
На рис. 10.5 наведено класифікацію безготівкових розрахунків.
Рис. 10.5. Класифікація безготівкових розрахунків
Для здійснення всіх видів банківських операцій, у т. ч. безготівкових грошових розрахунків, та для зберігання грошових коштів суб'єкти господарювання відкривають рахунки у будь-яких банках України за власним вибором і за згодою цих банків. Класифікація рахунків у банках для зберігання грошових коштів наведена на рис. 10.6.
Виписки банків із цих рахунків є обов'язковим об'єктом аудиторського дослідження.
У суб'єктів господарювання облік наявності та руху грошових коштів відображається на рахунку 31 "Рахунки в банках", який має такі субрахунки:
311"Поточні рахунки в національній валюті";
312"Поточні рахунки в іноземній валюті";
313"Інші рахунки в банку в національній валюті";
314"Інші рахунки в банку в іноземній валюті".
За дебетом рахунка 31 "Рахунки в банках" відображається надходження грошових коштів, за кредитом —їх використання.
Рис. 10.6. Класифікація рахунків для зберігання коштів у банках
Субрахунки 312 "Поточні рахунки в іноземній валюті" та 314 "Інші рахунки в банку в іноземній валюті" призначені для узагальнення інформації про наявність та рух грошових коштів в іноземній валюті.
При проведенні аудиту безготівкових грошових операцій аудитор вивчає інформацію, відображену на цих рахунках. Схема відображення інформації про рух грошових коштів наведена на рис. 10.7.
Вексельні розрахунки у суб'єктів господарювання знаходять відображення на рахунках 34 "Короткострокові векселі одержані" і 62 "Короткострокові векселі видані". При аудиті вивчається інформація за кожним виданим (отриманим) векселем, за строками їх погашення та за умовами вексельних розрахунків.
Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 704;