КЛОПОТАННЯ
про подовження терміну дії сертифіката
(прізвище, ім'я та по-батькові)
проживаю_________________________________________________________
(повна адреса, телефон, ідентиф. номер)
працюю__________________________________________________________
(повне найменування підприємства, адреса, телефон, посада)
Маю сертифікат серії "_______ "№ ___
виданий АПУ "______ "__________199_ року протокол №____________________,
строк дії якого закінчується "_____ "______________ 200_ року.
За час роботи зауважень із боку замовників, податківців, органів влади та інших мав
(не мав) _____________________________________________ .
Прошу розглянути мої документи на предмет подовження дії сертифіката аудитора
серії"_ " №___ на наступний строк.
Висновок комісій АПУ: До клопотання додаю:
1.Дисциплінарної_______ - копію трудової книжки;
_____________________ - оригінал сертифіката серії "_" №__;
_____________________ - реферат про проведену роботу і підви
щення кваліфікації;
4 З сертифікації та підготовки - документ про внесення плати за подов-
аудиторів_____________________ ження дії сертифіката.
_____________________________
4 Інші____________________
______________________________
(особистий підпис)
_____________________________
(дата подання)
2.3. Організація праці персоналу та її оплата
Успіх роботи аудиторської фірми, а також аудитора-підприємця, багато в чому залежить від умілої організації праці. В аудиторській діяльності застосовуються індивідуальна та колективна форми організації праці.
Індивідуальна форма організації праці, найбільш властива роботі аудито-рів-підприємців, може застосовуватися в організації праці аудиторів к аудиторських фірмах. Суть індивідуальної форми організації праці полягає в тому, що завдання з перевірки, оформлення робочих і підсумкових документів та нарахування заробітної плати здійснюється кожним аудитором персонально. За індивідуальною формою організації праці виконує свої функціональні обов'язки весь персонал аудиторської фірми, крім аудиторів. Аудитори при проведенні аудиторських послуг ширше використовують колективну форму організації праці.
Колективнаформа організації праці передбачає розподіл завдання з перевірки на колектив аудиторів на чолі з керівником бригади, облік роботи за кінцевими результатами, нарахування заробітної плати на всю бригаду з подальшим її розподілом між членами даного колективу.
Колективна форма організації праці в аудиторській діяльності передбачає повний поділ праці, коли кожен член бригади зайнятий перевіркою відповідного розділу загального плану перевірки. Такі бригади працюють на умовах часткового самоуправління, коли функції укладання договору, розрахунків за виконану роботу, відповідальність за виконання договору несе директор фірми, а управлінські функції з конкретної перевірки — керівник аудиторської бригади.
Форми і системи заробітної плоти
Важливими елементами організації праці аудиторів є форми і системи заробітної платні, які забезпечують зв'язок між оплатою праці та її результатами. Форми і системи заробітної платні визначають порядок нарахування заробітної платні за кожною групою та категорією працюючих залежно від кількості та якості виконаної праці і її результативності.
В аудиторських організаціях застосовуються обидві форми заробітної плати — погодинна і відрядна.
При погодинній формі оплати праці мірою праці є відпрацьований час, отже заробіток працівнику нараховується згідно з його посадовим окладом за фактично відпрацьований час.
За відрядною формою оплати праці мірою праці є вартість наданих послуг за договорами між аудиторською фірмою і клієнтом, тому заробіток працівника безпосередньо залежить від обсягу за договором та якості виконаних робіт.
Із метою стимулювання працівників до підвищення кваліфікації та до роботи на кінцевий результат застосовують погодинно-преміальну та відрядно-преміальну системи оплати праці, які передбачають поряд із виплатою основної заробітної плати виплату преміальних за досягнення конкретних кількісних і якісних показників роботи. Заробіток працівника складається з основної заробітної плати та премій. Зазначені системи оплати праці можуть застосовуватися при індивідуальній і колективній формах організації праці.
При колективній формі організації праці для нарахування та розподілу заробітку між членами бригади використовують колективну (бригадну) систему оплати праці. Бригадна система оплати праці передбачає формування колективного заробітку залежно від загальних результатів роботи бригади і його розподіл відповідно до особистого трудового внеску кожного працівника.
Так, на оплату праці, наприклад, від вартості оплачених аудиторських послуг спрямовується до 30% коштів. Приблизне співвідношення працевитрат за договором аудиторського обслуговування таке:
Ø Директор-5-10%;
Ø Начальник бригади (відділу) — 10-20%;
Ø Експерт-аудитор — 40-50%;
Ø Аудитор-стажист — 20-30%;
Ø Технічний персонал — 5-10%.
Кожна аудиторська фірма самостійно вибирає форму та систему заробітної плати, преміювання.
Для розрахунків із службовцями (бухгалтерія, економічний відділ, юристи, молодший обслуговуючий персонал тощо) доцільно застосовувати індивідуальну погодинно-преміальну систему оплати праці, а для розрахунків з аудиторами, ауди-торами-стажистами, асистентами — відрядно-преміальну колективну систему оплати праці.
Існують особливості щодо оплати праці керівника аудиторської фірми, основним призначенням якого є організація роботи фірми, спрямована на досягнення максимальних результатів із найменшими витратами. Директор фірми здійснює управлінську діяльність, виконуючи організаційно-розподільчі, адміністративно-господарські та організаційно-економічні функції. Його праця специфічна за своїм змістом, характером і методами виконання роботи. Вона безпосередньо не пов'язана з наданням аудиторських послуг, але від її продуктивності залежить кінцевий результат діяльності всієї фірми, оскільки роль керівника полягає у створенні передумов та умов, необхідних для нормальної роботи колективу. Оплата праці директора аудиторської фірми, як правило, встановлюється за погодинно-преміальною системою, проте може застосовуватися і відрядно-преміальна оплата праці (у відсотках від доходу за договорами на аудиторські послуги).
2.4. Контроль якості роботи аудиторів
Аудиторська фірма зобов'язана дотримуватися політики і процедур контролю якості аудиторських послуг, які гарантують, що всі аудиторські перевірки проводяться у відповідності з Національними стандартами аудиту та Законом України "Про аудиторську діяльність".
Зміст, строки й обсяг аудиторських процедур та політики аудиторської фірми щодо контролю якості залежать від таких чинників, як розміри і характер діяльності аудиторської фірми, її дислокація, рівень організації перевірки і відповідних суджень про собівартість такого контролю.
Метою контролю якості аудиторських послуг є підвищення престижу аудиторської професії шляхом забезпечення високої якості послуг, які надаються.
За МСА 220 "Контроль якості аудиторської роботи", мета політики контролю якості аудиторських робіт складається з таких чинників:
Професійні вимоги — співробітники аудиторської фірми мають дотримуватися принципів незалежності, чесності, об'єктивності, конфіденційності та професійної поведінки.
Компетентність — аудиторську фірму слід комплектувати персоналом, який досягнув певного рівня професійної кваліфікації та компетенції і який виконує з необхідною ретельністю норми, необхідні для виконання його професійних обов'язків.
Призначення на проведення аудиту — проведення аудиту необхідно доручати працівникам аудиторської фірми, які мають певний досвід роботи і рівень професійної підготовки, необхідної за конкретних обставин.
Розподіл обов'язків — потрібен достатній рівень керівництва, контролю та аналізу роботи на всіх ділянках для забезпечення достатньої гарантії, що робота, яка виконується, відповідає нормативам якості.
Отримання консультацій, пов'язаних з аудитом — у разі необхідності аудитор повинен звертатися за консультацією до представників інших, неаудиторських професій, як до тих, які працюють в аудиторській фірмі, так і до спеціалістів інших підприємств.
Одержання й утримання клієнтів - необхідне проведення аналітичної роботи, що полягає в оцінці репутації потенційних чи наявних клієнтів. При вирішенні питання про початок роботи з клієнтом або подовження співробітництва із давнім клієнтом необхідно влаштовувати свої господарські відносини на засадах незалежності аудиторської фірми, її спроможності правильно надати послугу і впевнитися у чесності й порядності керівництва клієнта.
Гнучкість політики — адекватність і ефективність внутрішньої політики і процедур контролю якості робіт необхідно постійно переглядати.
Для отримання високої якості аудиту слід дотримуватися таких заходів:
а) навчання і перепідготовка аудиторів;
б) розробка й удосконалення аудиторських стандартів;
в) самоконтроль;
г) розробка ефективної системи контролю якості всередині аудиторської фірми;
г) наявність жорсткої системи зовнішнього контролю якості аудиторських послуг.
Контроль якості аудиторських послуг, залежно від суб'єкта здійснення, поділяється на внутрішній і зовнішній.
Внутрішній контроль якості аудиторських послуг
Аудиторська фірма з метою гарантування якісного проведення аудиту відповідно до встановлених нормативів зобов'язана застосовувати таку систему контролю за якістю робіт, яка б забезпечувала впевненість у безпомилковості виконаної роботи. Внутрішній контроль передбачає: контроль основного аудитора за роботою своїх асистентів, контроль за роботою аудитора з боку адміністрації, контроль адміністрації фірми за кваліфікаційним рівнем персоналу та дотриманням ним етичних норм.
Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 813;