Наказ № 15 Про приймання на роботу

"30" березня 200х р.

Прізвище, ім'я, по-батькові Іванова Ніна Сергіївна

Прийнята на роботу з "1" квітня 200х р.

На посаду аудитора

До відділу аудиторських перевірок

Вид роботи основна

(основна, тимчасова, за сумісництвом)

Оплата згідно зі штатним розписом

Випробувальний термін 2 місяці

Підстава: Заява Іванової Н.С.

Із наказом ознайомлений (а) ________________________

(підпис)

"30" березня 200х р. Директор________________________

(підпис)

Начальник ВК___________________ (підпис)

Головний бухгалтер___________

(підпис)

Юрист______________________

(підпис)

Додаток до наказу:

ü заява;

ü анкета;

ü особовий листок з обліку кадрів;

ü копії документів, що підтверджують освіту і професійну придатність.

Загальний зразок анкети та особового листка з обліку кадрів наведено у додатках 8, 9. У додатку 10 наведено зразок контракту з працівником.

2.2. Підвищення кваліфікації та пересертифікація аудиторів

Становлення і розвиток в Україні ринкової економіки потребує підвищення яко­сті аудиторських послуг, які здійснюються персоналом аудиторських фірм, а саме -сертифікованими аудиторами. Враховуючи вимоги суспільства до якості аудитор­ських послуг і відповідальність суб'єктів аудиту за заподіяні збитки в результаті неналежного виконання аудиту, можна зробити висновок, що ефективність діяльно­сті аудиторської фірми прямопропорційно залежить від знань і практичного досві­ду аудиторів. Тому в підвищенні кваліфікації аудиторів зацікавлені як суспільство в цілому, так і суб'єкти аудиту. Аудит виконується з метою донесення достовірної ін­формації до користувачів фінансових звітів. Користувачі інформації хочуть бути впевненими в достовірності підтвердженої аудиторським висновком інформації. Останню можна гарантувати лише у випадку, коли аудиторські послуги надаються висококваліфікованими фахівцями.

Для належного виконання своїх обов'язків аудитори повинні добре володіти ме­тодикою аудиту, досконало знати нормативну базу щодо предмета перевірки та предметну галузь досліджень. Тому аудитор щоденно має працювати над підвищен­ням своєї кваліфікації. З метою постійного обов'язкового вдосконалення професій­них знань аудиторів рішенням АПУ від 23.04.02 р. (протокол № 109) затверджене Положення про постійне обов'язкове вдосконалення професійних знань аудиторів України. Тільки за умови щорічного вдосконалення професійних знань аудитори можуть розраховувати на пересертифікацію.

Аудиторською палатою України визначені навчальні заклади, організації і цен­три (далі - центри), яким надано право здійснювати постійне (щорічне) обов'язко­ве вдосконалення професійних знань аудиторів за затвердженою АПУ програмою. Програма постійного обов'язкового вдосконалення професійних знань сертифікова-них аудиторів України наведена в додатку 11.

Програми вміщують питання з аудиту, бухгалтерського обліку і фінансової звітно­сті, системи оподаткування, правового забезпечення підприємницької діяльності, аналізу фінансової звітності, математичних методів та фінансового менеджменту в бізнесі. За своїм обсягом вони розраховані на щонайменше 40 годин і повинні вклю­чати лекції, семінарські й практичні заняття. Постійне (щорічне) вдосконалення про­фесійних знань аудиторів за іншими, ніж зазначені в Положенні, програмами не за­раховується в загальний обсяг, необхідний для подовження дії сертифіката аудитора.

Порядок організації постійного обов'язкового вдосконалення професійних знань сертифікованих аудиторів

Для проходження обов'язкового вдосконалення професійних знань аудитори по­дають до центру такі документи:

- клопотання за встановленою формою;

- копію сертифіката;

- документ про оплату.

Подані документи реєструються у спеціальному журналі.

Після закінчення навчання слухачі проходять тестування для оцінки їхніх знань. Те­стування проводиться центрами за участю членів Аудиторської палати України або чле­нів регіональних відділень Аудиторської палати України, які забезпечують його об'єк­тивність. Слухачі, які правильно відповіли не менш ніж на 60% тестів, вважаються такими, що пройшли обов'язкове вдосконалення професійних знань у поточному році.

Центри подають до Аудиторської палати України інформацію про осіб, які ус­пішно пройшли навчання і тестування. Подана інформація повинна містити: прізви­ще, ім'я, по-батькові, номер та дату видачі сертифіката, строк навчання і результати тестування.

Крім навчання, Положення передбачає інші види постійного обов'язкового вдо­сконалення професійних знань сертифікованих аудиторів.

До загального обсягу обов'язкового вдосконалення професійних знань аудиторів у межах 40 годин Аудиторською палатою України можуть бути зараховані такі види науково-методичної та викладацької роботи:

® видання підручників чи навчальних посібників із бухгалтерського обліку, контролю, аудиту, економічного та фінансового аналізу, господарського пра­ва (зараховується автору, співавторам у рік видання);

® викладання в центрах, із якими Аудиторською палатою України укладені договори для здійснення постійного (щорічного) обов'язкового вдосконалення професійних знань сертифікованих аудиторів, згідно з програмами, затвердженими Аудиторською палатою України, в обсязі не менше 20 годин на рік;

® виступи у фахових засобах масової інформації з питань бухгалтерського облі­ку, контролю, аналізу й аудиту загальним обсягом не менше 0,5 авторського Ні аркуша на рік;

® видання методичних матеріалів (рекомендацій, методик та ін.) з питань теорії та практики обліку, контролю, аналізу й аудиту в обсязі не менше 0,5 авторського аркуша на рік, схвалених Аудиторською палатою України.

Ці види постійного (щорічного) обов'язкового вдосконалення професійних знань аудиторів повинні бути підтверджені відповідними документами про їх набуття та оригіналами або копіями наукових праць (довідка про викладання, мето­дичні матеріали, примірник ЗМІ або копія та ін.).

Аудиторська палата розглядає всі види постійного обов'язкового вдосконалення професійних знань сертифікованих аудиторів та видає свідоцтво, яке затверджуєть­ся АПУ.

Свідоцтво про постійне (щорічне) вдосконалення професійних знань аудиторів є офіційним документом і видається Аудиторською палатою України на підставі поданих центром документів про успішне навчання і тестування аудиторів. Бланк свідоцтва є бланком суворої звітності із зазначенням номера та серії. Свідоцтво про постійне (щорічне) вдосконалення професійних знань аудиторів підписують голова комісії з сертифікації та підготовки аудиторів і завідувач секретаріату Аудиторської палати України. Реєстрацію виданих свідоцтв про щорічне вдосконалення професій­них знань аудиторів веде секретаріат Аудиторської палати України. Щорічне удоско­налення професійних знань аудиторів за затвердженою Аудиторською палатою Ук­раїни програмою є однією із обов'язкових умов подовження дії сертифіката аудитора. Аудитори, які з поважних причин не пройшли за один рік вдосконалення професійних знань, звертаються із заявою до Аудиторської палати України, яка до­ручає комісії з сертифікації та підготовки аудиторів Аудиторської палати України розглянути заяву по суті і внести пропозицію для прийняття відповідного рішення.

Порядок подовження дії сертифіката аудитора визначений Положенням про сер­тифікацію аудиторів, затвердженим АПУ 27.11.1997 (протокол № 60/5) зі змінами і доповненнями від 23.04.2002 (протокол № 109).

Аудитори, термін дії сертифіката яких закінчується, не раніше трьох і не пізніше одного місяця повинні подати до секретаріату АПУ чи РВ АПУ такі документи:

Ø клопотання про подовження дії сертифіката за встановленою формою;

Ø копію трудової книжки, засвідчену у встановленому порядку;

Ø сертифікат, термін дії якого закінчується;

Ø реферат про аудиторську діяльність і підвищення кваліфікації за період володіння сертифікатом;

Ø копію посвідчення про навчання за програмою вдосконалення професійної освіти аудитора (за кожний рік володіння сертифікатом);

Ø документ про внесення плати за подовження дії сертифіката.

Секретаріат АПУ розглядає подані документи на їх відповідність вимогам цього Положення і передає кваліфікаційній комісії АПУ, яка розглядає їх і вносить на за­твердження АПУ. Аудиторів, які працювали за фахом (аудитором в аудиторській фір­мі або аудитором — приватним підприємцем) не менше трьох років за період володін­ня сертифікатом і здійснювали навчання за програмою вдосконалення професійної освіти, не мали зауважень щодо роботи і реферату за рішенням комісії вносять до протоколу осіб, термін дії сертифіката яким подовжують на п'ять років. Аудитори, які пропрацювали за фахом (аудитором в аудиторській фірмі або аудитором — при­ватним підприємцем) від двох до трьох років за основним місцем роботи або за суміс­ництвом не менше трьох років, здійснювали навчання за системою вдосконалення професійної освіти, не мали зауважень щодо роботи та реферату, проходять співбесі­ду в постійній комісії АПУ з питань сертифікації. За результатами співбесіди прізви­ща аудиторів, які пройшли співбесіду, вносяться до протоколу осіб, дію сертифіката яким подовжують на наступні п'ять років. Аудиторів, делегованих до складу АПУ чи РВ АПУ від державних відомств, при поданні клопотання, копії трудової книжки, сертифіката, термін дії якого закінчується, та довідки про його належність до членів АПУ чи РВ АПУ вносять до протоколу осіб, дію сертифіката яким подовжують на п'ять років. Аудитори, які, отримавши сертифікат, не працювали аудитором чи прац­ювали менше двох років, або у встановлений термін не подали документів на подов­ження дії сертифіката для отримання сертифіката на наступний період, складають іс­пити згідно з вимогами розділу другого цього Положення.

Нижче наведено зразок клопотання до АПУ про подовження терміну дії сертифіката.

Зразок

АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ








Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 1010;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.