Мета роботи. 1. Визначити експериментально об’ємну ізобарну теплоємність повітря.
1. Визначити експериментально об’ємну ізобарну теплоємність повітря.
2. Використовуючи зв’язок між масовою, молярною і об’ємною тепло-ємностями і рівняння Майєра, розрахувати емпіричні значення середньої масової та молярної ізобарних теплоємностей та середніх об’ємної, масової і молярної ізохорних теплоємностей повітря.
3. Розрахувати теоретичні значення цих теплоємностей, зважаючи на лінійний і нелінійний зв’язок теплоємності з температурою.
4. Визначити помилку експериментів (провести статистичну обробку експериментальних даних).
5. Порівняти дані експериментів з теоретичними значеннями теплоєм-ностей, визначити відхилення емпіричних значень від теоретичних, вказати джерело відхилення.
6. За [3, с. 479–483] побудувати залежність значень середніх тепло-ємностей від температури для газів: О2, N2, СО,Н2, СО2, Н2О, SO2, абсолютно сухого повітря; за [3, с. 484] побудувати за-лежність значень середньої теплоємності перегрітої водяної пари від темпе-ратури та тиску. Пояснити одержану залежність с = f(Т) або с = f(Р, Т).
Конкретне завдання видає викладач.
1.3. Схема установки та короткий опис її роботи
Схема установки показана на рис. 1.1.
Рис. 1.1 – Схема проточного калориметра
Установка складається з проточного калориметра 1, в якому роз-міщено електричний нагрівач 2 для нагрівання повітря, що поступає. Кіль-кість теплоти, що передається повітрю в калориметрі, регулюється лабо-раторним трансформатором 3. Напруга і сила струму (або потужність) вимі-рюються вольтметром 4 та амперметром 5 або відповідно ватметром. Повітря прокачується через калориметр вентилятором 6 з приводом від електро-двигуна. Температура повітря на вході в калориметр вимірюється термо-метром 7, а на виході – термопарою 8 з показуючим приладом 9 або термо-метром. Об’ємна витрата повітря, що протікає через калориметр, вимірю-ється газовим лічильником 10.
Дата добавления: 2014-12-08; просмотров: 736;