Загальні положення. Відповідно до ст. 30 Закону України "Про вищу освіту" і положення "Про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту)"

 

Відповідно до ст. 30 Закону України "Про вищу освіту" і положення "Про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту)", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1998 р. № 65, структура вищої освіти в Україні включає такі освітньо-кваліфікаційні рівні: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр (рис. 1.1).

 

 

Рис. 1. Структура вищої освіти в Україні

 

Бакалавр - освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі повної загальної середньої освіти здобула базову вищу освіту, фундаментальні і спеціальні уміння та знання щодо узагальненого об'єкта праці (діяльності), достатні для виконання завдань та обов'язків (робіт) певного рівня професійної діяльності, що передбачені для первинних посад у певному виді економічної діяльності.

Студент вищого навчального закладу після здобуття базової вищої освіти (освітньо-кваліфікаційний рівень "бакалавр") має право продовжити навчання на освітньо-кваліфікаційному рівні "спеціаліст" або "магістр" за вибором студента та результатами навчальних досягнень і наукових (творчих) здобутків випускника. Вищий навчальний заклад установлює критерії відбору осіб, які мають базову вищу освіту, для зарахування їх на навчання на бюджетній основі. Інші випускники мають право продовжити навчання на контрактній основі за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб (за денною або заочною формою навчання) в межах ліцензійного обсягу.

Згідно з навчальним планом спеціальності студенти ІV курсу виконують випускну роботу бакалавра (ВРБ). До захисту випускної роботи бакалавра допускаються студенти, які виконали всі вимоги навчального плану, пройшли і захистили звіт про проходження виробничої практики, подали в установлений термін роботу і позитивний відзив на неї в Державну екзаменаційну комісію (ДЕК). Випускна робота бакалавра як самостійна навчально-наукова робота має виявити рівень загальнонаукової та спеціальної підготовки студента, його здатність застосовувати отримані знання під час вирішення конкретних проблем, його схильність до аналізу та самостійного узагальнення матеріалу з теми дослідження.

Основні завдання виконання ВРБ :

- систематизація, закріплення та розширення знань студента-випускника із дисциплін циклу природничо-наукової, загальноекономічної та професійної підготовки на підприємствах;

- підтвердження рівня засвоєння студентом теоретичних знань та спеціальної практичної підготовки;

- з'ясування ступеня підготовленості студента до самостійної роботи на підприємствах різних галузей господарства України в сучасних умовах;

- розвиток навичок самостійної роботи, комплексне оволодіння студентом методикою дослідження, пов'язаного з темою ВРБ;

- виявлення схильності студента до аналізу і самостійного узагальнення матеріалу з теми дослідження;

- виховання самостійності як риси особистості;

- виявлення умінь студента застосовувати загальнотеоретичні й спеціальні знання для вирішення конкретних завдань щодо вдосконалення певного напряму діяльності організації.

Керівництво випускною роботою бакалавра здійснюється кваліфікованими викладачами. Організація і контроль за процесом підготовки й захисту випускної роботи бакалавра покладено на завідувача випускної кафедри.

Студенту надається право вибирати тему випускної роботи з числа визначених випускною кафедрою або запропонувати свою тему з обґрунтуванням необхідності її розробки.

Тематика випускних робіт бакалавра щорічно коригується з урахуванням набутого на кафедрі досвіду, побажань спеціалістів, які беруть участь у рецензуванні робіт, і рекомендацій Державної екзаменаційної комісії (ДЕК).

Основні вимоги, що висуваються до випускної роботи бакалавра:

- обґрунтована актуальність теми, відповідність її сучасному стану та перспективам розвитку певної галузі;

- теоретичне дослідження має проводитись з позицій сучасної економічної науки;

- вивчення та характеристика історії досліджуваної проблеми та її сучасного стану, а також передового досвіду роботи підприємства відповідної галузі;

- аналіз економічного і фінансового стану об'єкта дослідження (галузі, корпорації, підприємства) за певний період, виявлення динаміки зміни економічних і фінансових показників, тенденції на перспективу і проблем, що вимагають свого рішення;

- володіння сучасною методикою вирішення практичних задач, узагальнення і обґрунтування результатів;

- уміння самостійно працювати з науковою економічною літературою;

-уміння грамотно і логічно обґрунтовано викладати свої думки, результати досліджень, узагальнювати розрахунки, будувати графіки і діаграми економічних показників.

Таким чином випускна робота бакалавра повинна мати практичну значущість (цінність), демонструвати комплексний системний підхід до дослідження теми роботи із застосуванням сучасної методології і елементів творчості.

 








Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 1258;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.