Структура АРМ – організатора проектування ІС
Автоматизований синтез структури створення ІС передбачає наявність і автоматизоване ведення бібліотеки проектування. При формуванні технологічної сітки потрібно виконати типові технологічні операції:
виділити з бібліотеки операцій проектування підмножини операцій, з яких буде формуватися локальна технологічна сітка;
визначити вектор вихідного стану і вектор цілей проектування для формування технологічної сітки;
сформувати технологічну сітку;
оптимізувати технологічну сітку.
Цей перелік операцій і особливості алгоритмів їх перетворювачів визначають функціональний склад АРМ – організатора процесу проектування ІС (рис. 11.1).
Рис. 11.1. Функціональний склад АРМ – організатора процесу
проектування ІС
Інформаційною основою АРМ є БД із шести файлів:
трьох основних – операції проектування; компоненти проектування; робочі місця;
трьох довідкових – опис операцій; опис компонентів; статистика.
Зв’язок між масивами показано на рис. 11.2.
Рис. 11.2. Структура БД
У структурі БД передбачено можливість входу через кожний із основних масивів, що забезпечує добування даних із БД у різних аспектах.
У файлі “Операції проектування” показуються зв`язки з іншими операціями, які компоненти проектування на вході і виході, виконавців операції, трудоміскість, час на виконання операції, планові і фактичнв терміни початку і закінчення операції.
У файлі “Компоненти проектування” показують операції, які використовують даний компонент на вході чи виході, форми контролю, виконавця контролю , планову і фактичну дату контролю, планову і фактичну трудоміскість контролю, планову і фактичну довжину контролю.
У файлі “Робочі місця” показують характеристику робочого місця, які операції виконуються на робочому місці, зв`язки даного робочого місця, спеціалізацію і кваліфікаційну характеристику робочого місця.
У файлі “Опис компонентів” показують назву компонента проектування, анотацію.
У файлі “Опис операцій” показують назву операції, анотацію, перелік інструментальних засобів, які використовуються при виконанні операції, алгоритм перетворення операції чи методичні вказівки по виконанню операції проектування, зв`язки з іншими операціями, вказівка компонентів на вході і виході операції.
У файлі “Статистика” показують операцію, клас проекту, множину конкретних операцій де вказують: планову і фактичну трудоміскість, оцінка виконання операції, кількість спеціалістів, час виконання операції.
Отже, на весь процес проектування в БД УПР нагромаджується інформація, яка відбиває реальний стан розробки в кожний момент часу. Наявність такої інформації забезпечує ефективне виконання функцій аналізу і регулювання розробки, а також дає змогу оцінити ефективність системи управління проектування після завершення розробки ІС.
Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 783;