Принципи функціонування електронної пошти

Електронна пошта відрізняється від інших систем тим, що вона не "канальна" служба. Передаючий та приймаючий комп'ютер не обов'язково мусять взаємодіяти один з одним безпосередньо. Електронна пошта відома як служба з "проміжним накопиченням". Повідомлення передається від одного комп'ютера до іншого до тих пір, доки не потрапить в пункт призначення. Модель (технологія) роботи електронної пошти нагадує технологію роботи звичайного поштового відомства. Нагадаємо принципи його роботи.

Поштове відомство працює з мережею передачі інформації з проміжним накопиченням. Ви підписуєте конверт та кидаєте його в поштовий ящик. Поштовий автомобіль забирає листа з ящика, після чого лист надсилається в інше місце та зберігається там. Після сортування лист передається в інший пункт. Ця операція повторюється до тих пір, поки лист не дійде до поштової скриньки отримувача.

Аналогічно працює електронна пошта Internet. При правильній адресації, мережа доставить повідомлення туди, куди написано в адресі.

Тут не обов'язково розуміти, як це робиться. Але повідомлення можуть передаватися між Internet та іншими мережами електронної пошти. Для того, щоб попасти в іншу мережу і передати по ній повідомлення, адреса доставки буде набагато складнішою.

Пункти з'єднання між різними мережами електронної пошти називаються "прикладними шлюзами". Прикладні шлюзи переформатовують повідомлення у

Мал. 51. Схема роботи електронної пошти

відповідності з вимогами мережі, вміщують інформацію, необхідну для знаходження адреси і т.д. Для пересилки повідомлення пошти через шлюз часто доводиться давати адресу, що вміщує інформацію про те, як дібратися до шлюзу, як доставити пошту на іншу сторону мережі і т.д.

Відомо, що перед тим, як опустити листа в поштовий ящик, його необхідно вкласти в конверт. Аналогічну роботу треба виконати в електронній пошті, тільки конверт тут називається "заголовком". Заголовок включає в себе наступні позиції: То:, From:, Subject: (кому, від кого, тема повідомлення), що знаходиться на початку повідомлення.

Як конверт пошти по шляху піддається змінам (наприклад, на ньому можуть написати від руки" по цьому адресу не мешкає", можуть наклеїти жовтий ярлик з переадресацією і т.д.), так і в електронній пошті заголовок повідомлень по дорозі вбирає в себе інформацію про те, як мандрувало повідомлення, щоб у випадку його повертання можливо було б визначити його маршрут.

Поради по веденню електронної кореспонденції: (правила етикету "Interetiquette")

Ніколи не довіряйте електронній пошті те, що ви би не хотіли зробити здобутком публіки. Не посилайте принижуючих та погрожуючих повідомлень. Враховуйте тон свого повідомлення. Будьте обережні з виразами, що допускають різне тлумачення. Не застосовуйте стрічок, що містять більше 60 символів. Використовуйте обидва регістри букв. Прочитайте повідомлення перед відправкою. Не використовуйте екзотичні можливості терміналу (жирний шрифт, курсив і т.д.).








Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 1132;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.