Висновок. Давній Рим став завершальним етапом історії стародавнього світу загалом, і тому в еволюції його суспільства і держави знайшли яскравий прояв як конкретні

Давній Рим став завершальним етапом історії стародавнього світу загалом, і тому в еволюції його суспільства і держави знайшли яскравий прояв як конкретні особливості римської державності і культури, так і загальні риси багатьох древніх суспільств.
Соціально розчленоване суспільство і державність стали формуватися на італійському ґрунті пізніше, ніж в країнах Сходу і у грецькому світі. Самі ранні паростки цивілізації в Італії з’явилися в другій половині VIII ст. до н. е. в етруських містах і перших грецьких колоніях, тоді як в середовищі італійських племен ще зберігалися родові відносини. У VI ст. до н. е. оформляється первинна державність в Римі, мабуть, найрозвиненішому центрі італійських племен. Формування власне римської державності і соціальної структури з ранніх часів проходило в обстановці потужного впливу на Рим з боку етруських міст і колоній Великої Греції, що визначало складну поліетнічну і культурну основу римської цивілізації. До середини III ст. до н. е. сталося відоме згладжування різнорідності різних областей Апеннінського півострова, подолання поліцентризма культурного процесу і деяка соціально-політична уніфікація, яка посилювалася в ході поступового завоювання Римом Італії і створення Римсько-італійського союзу як нового типу політичного об’єднання. Процес романізації Італії означав створення нової економічної системи, істотних змін соціально-класової структури, нового типу державного устрою, основ нової культури. Найбільш важливою особливістю процесу романізації стало, з одного боку, завершення формування і розквіт полісно-громадських інститутів, з іншою — був намічений шлях до їх подолання.

 

 

 

Література

· Теодор Моммзен. Римська історія

· Ковалев С. И. История Рима. Новое издание, исправленное и дополненное/Под ред.проф. Э. Д. Фролова. — СПб.: ООО «Издательство «Полигон».— 2002.— 864 с.

· Машкин Н.А. История древнего Рима. Учебник. - М.: Высшая шк., 2006. – 751 с.: ил. - (Серия «Классика исторической науки»).

· The Cambrige Ancient History (in 14 volumes). – Cambrige: Cambrige University Press, 2008. – Vol. VII, Part 2 – XIV.

 








Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 612;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.