Нарощування і дисконтування потоків грошових сум

У реальній практиці, як правило, доводиться мати справу не з одиничними сумами, а з деякими потоками грошових сум, які підприємство реальне і регулярно виплачує або отримує. Грошовий потік прийнято зображати на тимчасовій лінії , як це показано на рисунку.

 

 

Елемент грошового потоку прийнято позначати CFk (від Cash Flow), де k - номер періоду, в який розглядається грошовий потік.

Нарощування грошових потоків здійснюється за допомогою багатократного використання формули (7):

,

або . (20)

Приклад. Після впровадження заходу щодо зниження адміністративних витрат підприємство планує отримати економію $1,000 в рік. Заощаджені гроші передбачається розміщувати на депозитний рахунок (під 5 % річних) з тим, щоб через 5 років накопичені гроші використовувати для інвестування. Яка сума опиниться на банківському рахунку підприємства?

Вирішимо завдання з використанням тимчасової лінії.

 

Таким чином, через 5 років підприємство накопичить $5,526, які зможе інвестувати.

Дисконтування грошових потоків здійснюється шляхом багатократного використання формули (8), що зрештою приводить до наступного виразу:

,

або . (22)

Приклад. Розглянемо грошовий потік з неоднаковими елементами CF1=100, CF2=200, CF3=200, CF4=200, CF5=200, CF6=0, CF7=1,000, для якого необхідно визначити сучасне значення (при показнику дисконту 6%). Рішення проводимо за допомогою тимчасової лінії:

 








Дата добавления: 2014-12-27; просмотров: 1542;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.