Виконання вправ на розвиток професійної комунікативності
Вправа 1.Ознайомтеся з книгою В. Леві «Мистецтво бути іншим» (розділ «Геній спілкування»). Опишіть особливості вашої особистості за допомогою запропонованих автором психологічних характеристик «генія спілкування». Відзначте сильні і слабкі сторони своєї комунікативної підготовки.
Вправа 2.Ознайомтеся з відеозаписом фрагментів уроку кількох учителів. Проаналізуйте рівень їхньої професійної комунікативності. Підготуйте рекомендації щодо удосконалення їхніх професійно-комунікативних здібностей.
Вправа 3.Розробіть кілька педагогічних ситуацій, в яких учитель організував би відомі вам моделі педагогічного спілкування. Варіанти запропонованих ситуацій обговорюються в групах студентів.
Упродовж заняття потрібно організувати роботу студентів із формування елементарних навичок спілкування. Для цього варто використати наступні вправи.
Вправа 4.Оберіть партнера для спілкування, запропонуйте йому обговорити цікаву проблему. Ваш співрозмовник є лідером контакту, ви посідаєте позицію пасивного слухача. Потрібно перехопити ініціативу у спілкуванні. Вправу вважають виконаною, якщо вам вдалося змінити тему розмови.
Для студентів, які мають високі показники розвитку комунікативності, цю вправу слід ускладнити, залучивши, наприклад, до розмови двох одногрупників, і змінити тему бесіди. Аналізуються прийоми, за допомогою яких студентам удалося перехопити ініціативу.
Вправа 5.Візьміться за руки і утворіть коло. Іншим учасникам пропонується по черзі увійти в це коло, використовуючи різні способи (прохання, гумор, питання, натяк, наказ).
Мета спілкування — дістати дозвіл пройти крізь коло. Аналізуються прийоми встановлення контакту.
Вправа 6.Реалізуючи всі стадії спілкування (як мовні, так і до-мовні), організуйте взаємодію з присутньою в аудиторії людиною.
Оцінка роботи студента має враховувати наявність усіх стадій спілкування: орієнтацію в об'єкті, привернення до себе уваги, «зондування» особливостей об'єкта та його схильності до спілкування, власне вербальне спілкування, зворотний зв'язок.
4. Моделювання педагогічної ситуації:
Дата добавления: 2014-12-27; просмотров: 1345;