Робота 16
Абсорбційна здатність каротиноїдів і флавоноїдів, що містяться у квітах
Флавоноїди – група фенольних сполук (близько 4500), які містяться у рослинних тканинах, здебільшого у вакуолях. Більшість із них є пігментами, що визначають колір квіток, деревини та кори рослин. Наявність флавоноїдів типу флавонолів, халконів і ауронів надає тканинам пурпурового, бузкового і синього кольорів. Флавони надають жовтого та оранжевого забарвлення. Таке ж забарвлення тканин зумовлене і наявністю каротиноїдів. Але флавони і флавоноли відрізняються від каротиноїдів положенням максимуму абсорбції. Каротиноїди (за винятком тетрагідрофітоена і фітофлуена) абсорбують в області більше як 410 нм, тоді як флавони в області 240-260 нм, а флавоноли – в області 330-375 нм.
Аналіз рослинних тканин на вміст і склад флавоноїдів застосовується у хемосистематиці рослин.
Мета роботи:за спектрами абсорбції встановити наявність у тканині певного типу пігментів.
Прилади і матеріали дослідження: спектрофотометр; ступка; товкачик; пробірки на 10 мл; лійки; кварцовий пісок; фільтрувальний папір; CaCO3; метанол; різні квіти з жовтим забарвленням пелюсток.
Хід виконання роботи
1.Зважують по 200 мг пелюсток квітів, розтирають у ступках, додаючи невелику кількість кварцового піску. До гомогенату додають 5 мл метанолу і відфільтровують у пробірки.
2.За допомогою спектрофотометра реєструють абсорбцію при довжинах хвиль 210-480 нм з інтервалом 10 нм. При надто великій абсорбцій розчини розводять 10-20-ти кратно метанолом. Контролем служить метанол.
3.Отримані дані наносять на графік, відкладаючи на осі Х – довжину хвилі, на осі Y – значення абсорбції.
4.За графіками та даними довідників про спектри поглинання каротиноїдів і флавоноїдів визначають наявність певних пігментів у досліджуваних зразках.
5.Висновки.
Дата добавления: 2014-12-26; просмотров: 597;