Робота 18
Вплив рН середовища на колір антоціанів
У лужному середовищі розчин антоціанів має синє забарвлення. Зі зниженням рН простежується поступова зміна забарвлення: від фіолетового до червоного. В цьому можна пересвідчитися в природних умовах, спостерігаючи за забарвленням фіалки триколірної, гортензії, наперстянки пурпурової, які ростуть на ґрунтах із різним ступенем кислотності. В лабораторних умовах цю залежність можна змоделювати провівши експеримент із витягом антоціанів, який поміщають у середовища з різним рН. Водний витяг антоціанів можна використати також для отримання своєрідного “лакмусу”. Для цього у водний витяг антоціанів занурюють фільтрувальний папір, який потім підсушують у темряві на склі. Одержаний таким способом “лакмусовий” папір перевіряють на дію слабких розчинів лугу та кислоти. В першому варіанті папір синіє, а у другому набуває рожевого забарвлення.
Мета роботи:пересвідчитися експериментально у залежності кольору антоціанів від рН середовища.
Прилади і матеріали дослідження: листя червоної капусти, ступка з товкачиком, лійка, колба на 50 мл, кварцовий пісок, пробірки, піпетки на 1, 10 мл, 1/15 М фосфатні буфери з різним рН (див. додаток).
Хід виконання роботи
1.Зважують 20 г подрібненого листя капусти і розтирають у ступці, додаючи кварцовий пісок.
2.До ступки додають » 30 мл дистильованої води і витяг відфільтровують у колбу.
3.У пробірках готують по 10 мл фосфатних буферів з рН від 3,6 до 7,4. До кожної з них додають по 0,5 мл водного витягу антоціанів. Спостерігають за зміною кольору пігментів у кожній пробірці залежно від рН буфера.
4.На основі отриманих результатів пояснюють причину зміни забарвлення пелюсток рослин різного віку та рослин, які ростуть на різних ґрунтах.
Дата добавления: 2014-12-26; просмотров: 524;