Цінові та нецінові фактори сукупного попиту.

Цінові фактори: 1.Заборгованість споживачавнаслідок попередніх закупі-вель у кредит може примусити скоро-тити його сьогоднішні витрати для спла-ти наявних боргів. Наслідком є скоро-чення споживчих витрат і зміщення кривої сукупного попиту ліворуч.

2. Податки. Зменшення ставок прибутко-вого податку приведе до зміщення кри-вої сукупного попиту праворуч.

3. Зміни в інвестиційних витратах.Інвестиційні витрати - це за­купівлі засобів виробниц-тва. Зменшення обсягів нових засобів виробництва, що їх підприємства готові придбати за даного рівня цін, приведе до зміщення кривої сукупного попиту ліво-руч, і навпаки.

4. Відсоткові ставки.Зміна відсоткової ставки викликана будь-яким чинником, окрім зміни цін. Наприклад, має місце зміна обсягу грошової маси в країні. Збільшення грошової маси сприяє зменшенню відсоткової ставки.

5. Очікувані прибутки від інвестицій.Оптимістичні прогнози щодо одержання прибутків на вкладений капітал збільшують попит на інвестиційні товари і зумовлює зміщен-ня кривої сукупного попиту праворуч.

6. Технологічний прогрес.Нові технології стимулюють інвестиційні витрати і тим самим викликають зростання сукупного попиту.

7. Зміни в державних витратах(викликаються, як правило, політичними рішеннями, тобто державною політи-кою). Зростання державних закупівель ВВП за даного рівня цін сприятиме зростанню сукупного попиту.

8. Зміни у витратах на чистий обсяг експорту. Збільшення чисто­го експорту зміщує криву сукупного попиту праворуч, змен-шення – ліворуч. До таких чинників відносяться: національний дохід інших країн; валютні курси.

На сукупний попит впливають нецінові чинники,які змінюють ха­рактер сукупного попиту.

1. Зміни в споживчих витратах. Причиною змін у споживчих витратах є: 1.Добробут споживача.Зниження реальної вартості активів споживачів (фінансових активів - акцій, облігацій, нерухомості) призводить до зменшення закупівель товарів. Внаслідок скоро­чення споживчих витрат сукупний попит зменшується і, відповідно, крива сукупного попиту зміщується ліворуч. 2. Очікування споживача. Зміна спожив-чих витрат залежить від прогнозів, що їх роблять споживачі. Якщо люди вража-ють, що їхні реальні доходи в май бут-ньому зростуть, вони готові витратити більшу частину свого теперішнього доходу. В цей час споживчі витрати зростають (заощадження зменшуються) і крива сукупного попиту зміщується праворуч;








Дата добавления: 2014-12-26; просмотров: 869;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.