Й крок. Визначення ранніх термінів початку і закінчення проектних робіт шляхом «прямого проходження».
Як видно з рис. 6.5, наведений сітковий графік має кілька так званих шляхів.
Шлях – це послідовність взаємопов’язаних робіт від початку до завершення виконання проекту. У нашому прикладі можна назвати таких принаймні три:
ІІІ. 811 – 831 – 832;
ІІІ. 821 – 823 – 832;
ІІІ. 822 – 823 – 832.
Можна аналізувати й обчислювати тривалість кожного з наявних у проекті шляхів, у наведеному прикладі перший три-
ватиме 22 тижні (6 + 12 + 4), другий – 15 тижнів (6 + 5 + 4), третій – 13 тижнів (4 + 5 + 4). Але нас цікавить найтриваліший шлях, оскільки решта шляхів будуть коротшими за тривалістю, тому найтриваліший і визначить термін виконання усього проекту. Проте як це зробити, якщо проект припускає багато шляхів, а обчислення послідовно кожного з них вимагає багато часу?
Для цього обчислюють так звані ранні терміни початку і завершення робіт прямим проходженням від першої до останньої роботи проекту (див. рис. 6.5).
Ранній початок (ES – Early Start) – найбільш ранній можливий термін початку роботи.
Раннє закінчення (EF – Early Finish) – найбільш ранній можливий термін завершення роботи.
Ці параметри обчислюються за такими формулами:
EFi = ESi + ti – 1;[6.1]
ESi + 1 = EFi + 1,[6.2]
деEFi–ранній термін завершення і-ї роботи;
ESi – ранній термін початку і-ї роботи;
ti–тривалість і-ї роботи;
ESi + 1 –ранній початок роботи і + 1.
З рисунка 6.5 видно, що найбільш ранній початок роботи 811 – перший тиждень (і це зрозуміло, бо це є початок про-
екту), а завершення – шостий тиждень. Щоб визначити, коли розпочинається наступна, 831, робота, треба знайти ранні закінчення усіх попередніх робіт, а потім скористатися таким правилом: при проведенні обчислень ранніх термінів, якщо певна робота виконується після кількох попередніх, ранній термін початку цієї роботи визначається з огляду на найпізніший з ранніх термінів закінчення попередніх робіт.
Так, оскільки робота 831 виконується після робіт 811 (завершується на шостому тижні), 812 (закінчується на сьомому тижні) і 813 (завершується на восьмому тижні), то терміном її раннього початку, відповідно до [6.2] і зазначеного вище правила, найдоцільніше визначити дев’ятий тиждень (8 + 1).
Розрахунки показали, що виконання проекту триватиме 24 тижні (відповідно до показника раннього завершення останньої роботи). Таким чином, цей крок дає можливість визначити тривалість усього проекту. У нашому прикладі виконання проекту завершується однією роботою. Якщо ж – декількома паралельними роботами, то тоді тривалість проекту визначається як найбільша величина з ранніх термінів завершення решти робіт.
Дата добавления: 2014-12-24; просмотров: 1287;