Будова фугасних гранат
Оболонка гранати складається з корпуса з пригвинтною голівкою або з вгвинтним дном і з очком під головний підривник. Гранати можуть мати два очка - під головний і донний підривники, чим забезпечується повнота розірвання розривного заряду і більш надійна їхня дія. Оболонка гранати виготовляється зі сталі з високими механічними якостями, чим забезпечується достатня тривкість при пострілі й ударі в перепону. Розривний заряд складається з литого тротилу з потужним додатковим детонатором із пресованих шашок тротилу і тетрилу.
Ці характеристики вказують на те, що фугасні гранати мають найбільш тонкостінні корпуси, з високим коефіцієнтом наповнення, порівняно високою відносною вагою розривного заряду і малої відносної ваги снаряда.
Дія фугасних гранат у цілі забезпечується головними, а в деяких випадках — головними і донними підривниками ударної дії. Стрільба гранатами може вестися з установками підривника на миттєву, інерційну й уповільнену дію.
Осколково-фугасні гранати
Осколково-фугасні гранати є уніфікацією осколкових і фугасних гранат і призначаються для рішення задач по придушенню і знищенню живої сили і техніки противника осколками і руйнації його польових оборонних споруджень силою газів розривного заряду.
Розмаїтість розв'язуваних задач пред'являє до цих гранатів різноманітні і декілька суперечливі вимоги могутності осколкової і фугасної дії, високої купчастості бою і далекобійності.
Вирішити ці вимоги разом в однаковій ступені не представляється можливим, і тому осколково-фугасні гранати по своїй осколковій дії декілька поступаються осколковим гранатам, а за своєю фугасною дією - фугасним гранатам відповідних калібрів.
Рис. 4 Осколково-фугасна граната
Проте значне полегшення в постачанні військ боєприпасами і здешевлення виробництва призвело до їхнього широкого застосування в гарматах середнього калібру, де вони цілком витиснули фугасні гранати.
Осколково-фугасні гранати мають далекобійну форму.
Від осколкових гранат відповідного калібру вони відрізняються декілька більш довгою циліндричною частиною.
По своїх конструктивних характеристиках осколково-фугасні гранати займають проміжне положення між осколковими і фугасними гранатами.
Гранати калібром до 100 мм мають конструктивні характеристики ближче до осколкових гранатів, а гранати калібром більш 100 мм— ближче до фугасних гранатів, чим забезпечується найбільше важливе для даних калібрів дія.
Оболонка гранати робиться цільнокорпусна з очком під головної підривник. Можуть зустрітися оболонки, що складаються з корпуса з пригвинченою голівкою. Виготовляється оболонка зі сталі і споряджається тротилом методом шнекування.
Дія гранат у цілі забезпечується головними підривниками ударної або дистанційної дії. Стрільба може вестися з установками підривника на миттєву, інерційну, уповільнену або дистанційну дію.
Дата добавления: 2014-12-24; просмотров: 724;