Заняття № 5: Верхній верстат. Механізм наведення. Врівноважуючий механізм. Щитове прикриття та електроустаткування Д-30
Учбова й виховна мета:
1. Довести призначення і пристрій верхнього верстата.
2. Вивчити призначення, пристрій щитового прикриття й електроустаткування.
3. Вивчити призначення, пристрій і дія піднімального і поворотного механізмів.
4. Довести дію, пристрій і принцип дії врівноважуючого механізму.
Час: 4 години
Місце:клас Д-30
Метод:групове заняття з напіввзводом
Учбовіпитання:
1.Призначення і будова верхнього верстата.
2.Призначення, будова щитового прикриття й електроустаткування.
3.Призначення, будова і дія врівноважуючого механізму..
Матеріальнезабезпечення:
1. Учбова 122 мм гаубиця Д-30;
2. Плакати: врівноважуючий механізм, верхній верстат, нижній верстат, механізми наведення Д-30;
3. Макет: врівноважуючий механізм;
План проведення заняття:
Вступна частина - до 15 хв.
Основна частина - до 220 хв.
Заключна частина - до 5 хв.
Література
122 мм гаубиця Д-30. Технічний опис і інструкція з експлуатації, стор.4 - 10
Будова та експлуатація Д-30. Альбом малюнків стор. 6 – 8
Учбове питання №1: Призначення і будова верхнього верстата
Верхній верстат | Верхній верстат є основою хитної частини гармати. Верхній верстат являє собою сталевий виливок складної конструкції, своєю основою він спирається на нижній верстат і з'єднується зі спеціальним втулкою У верхній частині верстата є цапфені гнізда для шарлюльки, що закриваються позначками. До лівої частини верхнього верстата приварена щока, до якої кріпиться картер піднімального механізму. У щоці поставлена втулка для регулювання зачеплення шестерні піднімального механізму із сектором колиски. З лівої сторони в основи верстата кріпиться картер поворотного механізму. Зазор між опорними поверхнями верхнього і нижнього верстата (до 1мм) забезпечується розміром поджимання тарілчастих пружин опорних ковзанок. | верхній верстат має: 1. Два патрубки кріплення осі ходової частини. 2. Зубцювату напівмуфту і кронштейн опорного важеля механізму підйому коліс. 3. Два, може бути і три стакани і тарельчатими пружинами. 4. Кронштейни і пальці кріплення щитового прикриття. 5. Стопор обмеження кута узвишшя ствола при зведених станинах стопор обмежує кут узвишшя ствола не більш 30 щоб уникнути перекидання гаубиці тому в похідному положенні. 6. Кожух із боків верхнього верстата для охорони черв'ячного колеса поворотного механізму. |
Рис. 1 Верхній верстат
Учбове питання №2: Призначення, будова щитового прикриття й електроустаткування
Щитове прикриття служить для захисту гарматного розрахунку і механізмів гармати від поразки кулями, осколками снарядів в бої, а також охороняє розрахунок від дії дулової хвилі при пострілі.
Щитове прикриття складається з основного щита і нижнього щитка сполучених між собою шарнірами. Права і ліва половина щита сполучені з верхнім верстатом за допомогою штанг. У лівій
Рис. 2 Щитове прикриття
половині щита є виріз для панорами, вікно для прицілу ОП4М-45, що закриваються дверцятами. На правій половині щита з внутрішньої сторони розташований ящик для банника. Нижній щиток кріпиться до кронштейнів верхнього верстата болтами з гайками (або болтами). Зліва на нижньому щитку кріпиться кишеня для акумулятора. На лівій половині щита кріпиться коробки кабелів електроустаткування. Електроустаткування забезпечує світлову сигналізацію на марші, і складається з коробки з ліхтарями, кабелю зі штепсельною вилкою і коробки з кришкою. У коробці з ліхтарями змонтовані два однакових світильники з червоними стеклами і лампами 12В, один із них служить габаритним ліхтарем, а другий - ліхтарем "стоп-сигналу".
При підготовці гаубиці до маршу необхідно:
вийняти кабель із коробки, обгорнути кабель навколо ствола двічі, уставити вилку в розетку на тягачі.
Учбове питання №3: Призначення, будова і дія врівноважуючого механізму
Врівноважуючий механізм, пневматичний, служить для зрівноважування хитної частини гаубиці щодо осі цапф, полегшує роботу піднімального механізму і механізму підйому коліс.
Врівноважуючий механізм, складається з:
1. Зовнішнього циліндра;
2. Внутрішнього циліндра;
3.Вентильного й ущільнюючого пристроїв.
Рис. 5 Врівноважуючий механізм
Внутрішній циліндр зовні хромований. Він входить у зовнішній циліндр, переміщуючись у ньому уздовж осі, виконує роль поршня. До нижнього кінця внутрішнього циліндра приварене дно з кульовою опорою. У порожнину внутрішнього циліндра вставлена пружина, надягнута на стрижень. Пружина забезпечує більш повне зрівноважування хитної частини при кутах узвишшя 50-70 . Ущільнюючий пристрій зібрано в корпусі та приварене до нижнього кінця зовнішнього циліндра і складається з кільця, двох манжет, двох ущільнюючих кілець, пружинної кільця, гайки з направляючим втулкою і повстяним кільцем.
Вентильний пристрій збирається в корпусі вентиля, нажимної гайки, контргайки двох кілець і чотирьох шкіряних шайб.
Для герметичності ущільнюючого пристрою в зовнішній циліндр заливається суміш Стеола-М в обсязі 0,45 л і графіту 20-30 г.
Для регулювання тиску повітря (азоту) у врівноважуючому механізмі, при зміні температури зовнішнього повітря (на+14 С) служить гвинт рухливої опори, угвинчений у кронштейн цапфеної обойми колиски.
Дата добавления: 2014-12-24; просмотров: 1856;