II. Основна частина - до 100 хв.
Учбове питання №1: Призначення й будова колиски
Колиска служить для напрямку ствола при відкаті й накаті, а також для закріплення штоків противідкатних пристроїв.
Колиска складається з таких основних частин:
- аркушевого короба з полозками,
- передньої кришки,
- цапфеної обойми,
- сектора,
- кронштейну прицілів,
- кронштейну механізму, що врівноважує.
Рис.1 Колиска
Знизу коробки приварений горизонтальний лист, правий і лівий направляючі полозки. У передній частини коробки приварені кришка, у якому є два отвори для закріплення штоків ПВП і два отвори для закріплення циліндра компенсатора і корпуса клапанного компенсатора. У передній частини, нижньої внутрішньої частини короба прикріплений гумовий буфер, що виключає жорсткий удар частин гармати, що відкочуються, наприкінці накату. Справа в передній частини короба є вікно з кришкою для доступу до гальма відкату і зліва вікно для охолодження ПВП.
Цапфена обійма - сталева дугоподібна деталь.
Поверх цапфеної обойми є контрольна площадка для горизонтування гармати в поперечній площині.
Зліва до цапфеної обойми кріпляться механічний приціл Д726-45 і хомут, у якому встановлюється оптичний приціл П4М-45. Поруч установлена на осі рукоятка скидання лапок викидача, який через важіль і тягу діє на викидачі.
Справа до цапфеної обойми кріпиться рухлива опора врівноважуючого механізму. Регулювання опори відбувається гвинтом. З боків обойма має цапфи, на які надягнуті голчасті підшипники. Знизу до обойми приварений кронштейн сектора, до якого чотирма запресованими болтами кріпиться сектор підіймального механізму. З правої внутрішньої сторони колиски позаду кріпиться копир напівавтоматики затвора. Колиска закріплюється позначками в цапфених гніздах верхнього верстата.
Учбове питання №2: Призначення і будова ПВП
ПВП призначені:
1. Для поглинання енергії відкатних частин гармати;
2. Зменшення сил, що діють на лафет;
3. Підвищення усталеності гармати при пострілі;
4. Для повернення (накату) відкатних частин після постріла в початкове положення;
5. Для утримання їх у цьому положенні при будь-якому куті узвишшя, що припускається системою.
Гальмо відкату | служить для поглинання енергії прямування відкатних частин гармати при відкаті й накаті. Циліндр гальма вставляється в правий отвір обойми казенника і кріпиться гайкою. Для проходу рідини в голівці штока просвердлено 6 похилих отворів. Усередині штока є три канавки перемінної глибини, розташовані під кутом 120% друг до друга, що сходяться убік хвостика. Канавки служать для проходу рідини з замодераторного простору штока при накаті, унаслідок чого відбувається гальмування накату Чепцева будова перешкоджає витіканню рідини з циліндра Т.О. Вона зібрано в корпусі сальника, привареному до переднього торця циліндра. Компенсатор призначений для забезпечення нормальної роботи гальма відкату в умовах інтенсивних пострілів з гармати, він розміщається між циліндрами ПВП. Він укріплений у кришці колиски двома болтами. Циліндр компенсатора усередині полірований. Усередині циліндра компенсатора поміщається поршень. Внутрішня порожнина циліндра компенсатора трубкою з'єднується з клапаном компенсатора. Гальмо відкату заповнюється рідиною Стеол М в кількості 10,3 л. | 19 - циліндра, 28 - штока з поршнем (латунної сорочки), 20 - веретена з модератором, 17 - чепцевого устрою, 45 - компенсатора, |
Рис.2 Гальмо відкату
Накатник | Накатник гідропневматичний, розбірної конструкції служить для повернення (накату) відкатних частин гаубиці після постріла в початкове положення і для утримання їх у цьому положенні при будь-якому куті узвишшя. Накатник заповнюється Стеолом М в кількості 9,77-0,2 л і повітрям (азотом) під тиском 46 +2 атм. | 13 - середнього циліндра 14 - робочого циліндра (внутрішнього) 15 - зовнішнього циліндра з вентильним устроєм 17 - тримача середнього циліндра 20 - поршень 38 - ущільнюючого устрою. |
Рис. 3 Накатник
Учбове питання №3: Дія ПВП
При відкаті ствол разом із циліндром гальма відкату з веретеном і циліндрами накатника відкочується. Штоки гальма і накатника залишаються нерухомими. Рідина починає рухатися. Енергія прямування відкатних частин поглинається за рахунок гідравлічного опору рідини, яка потрапляє через змінні кільцеві зазори між кільцем, що регулює, і веретеном гальма, відкотивши зазор до кінця відкату поступово сходить, унаслідок цього відбувається плавне гальмування відкату.
Одночасно рідина з робочого циліндра накатника витісняється в середній, а із середнього в зовнішній циліндр і ще більше стискує повітря, що знаходиться під тиском у накатнику, зберігаючи тим самим необхідну енергію для накату відкатних частин гармати.
При накаті стиснуте повітря в зовнішньому циліндрі накатника, давить на рідину, що передає тиск на поршень штока і на пристрій корпуса, що ущільнює, сальника. Але тому що поршень із штоком нерухомі, то під тиском рідини на ущільнений пристрій циліндр накатника разом із стволом і циліндром гальма відкоту накочується в початкове положення.
Рідина, що знаходиться в циліндрі гальма відкату за поршнем, піде в передню частину циліндра через що зміниться кільцевий зазор між веретеном і регулюючим кільцем.
Опір рідини, яка потрапила через змінюючіся зазори між штоком і сорочкою модератора, забезпечує гальмування накату. Повільність накату досягається тим, що наприкінці накату канавки перемінної глибини зовсім зникають.
При зниженні темпів стрільби й остиганні рідини в циліндр гальма відкату, поршень компенсатора, знаходячись під постійним тиском стиснутих пружин, витисне "надлишок" рідини назад в замодераторний простір, а відтіля в циліндр гальма відкату.
Дата добавления: 2014-12-24; просмотров: 1830;