Основні характеристики гармати

1. Калібр гармати d, мм - це відстань між протилежними полями каналу ствола, обмірювана по діаметрі. Калібр — важлива конструктивна характеристика гармати; по ній судять про могутність гармати.

2. Найбільша дальність стрільби Dмах - важлива тактико-технічна характеристика гармати. Її розмір визначається призначенням гармати і залежить в основному від маси, форми, розмірів і початкової швидкості снарядів і куту узвишшя ствола.

3. Початкова швидкість снаряда U0, м/с - це швидкість, із яким снаряд починає прямування в просторі в припущенні, що при витіканні порохові гази не діють на снаряд. Розмір її залежить від конструктивних і балістичних характеристик гармати і боєприпасів.

4. Маса гармати в бойовому положенні Мб, кг, характеризує маневреність і рухливість гармати. Маса гармати в основному визначається калібром, початковою швидкістю, масою снаряда і конструкцією гармати.

5. Кути горизонтального і вертикального наведення є характеристиками маневреності вогню гармати і визначаються крайніми положеннями ствола у вертикальних і горизонтальних площинах стрільбі без зміни положення гармати.

6. Дулова енергія Eд=qu0/2,Дж - кінетична енергія поступального прямування снаряда масою u0 у момент його вильоту з каналу ствола. Розмір дулової енергії при оцінці гармати розглядається як порівняльна характеристика його могутності.

7. Коефіцієнт використання металуh=Eд/МБ, Дж/кг-є характеристикою досконалості конструкції гармати.Він показує, яке кількість енергії припадає на 1 кг маси гармати, тобто на 1 кг металу Чим зроблене гармати, тим більше коефіцієнт використання металу. Для сучасних гармат h=1600-2000 Дж/кг.

Цей коефіцієнт характеризує ступінь досконалості конструкції в змісті сполучення могутності гармати і його рухливості, т е показує, як використаний метал - скільки килограмометрів дулової енергії припадає на кожний кілограм ваги гармати

Коефіцієнт використання металу має тенденцію до зростання зі збільшенням калібру Крім того, він не відбиває деяких властивостей гармати, що впливають на вагу всієї конструкції зокрема, автоматизація, що обважує гармати, знижує коефіцієнт використання металу.

8. Коефіцієнт могутності гармати СЕ, Дж/дм3, виражає відношення дулової енергії до куба калібру, тобто СЕ= Eд/d3

Коефіцієнт могутності показує, яке кількість енергії припадає на умовну одиниця об'єму каналу ствола при подібному будови гармати. У силу цього в гармат різноманітних калібрів, але подібних і однаково улаштованих і з однаковими початковими швидкостями буде рівне значення коефіцієнта могутності. Він є важливою балістичною характеристикою гармати, і при проектуванні нового гармати його звичайно приймають за вихідний розмір.








Дата добавления: 2014-12-24; просмотров: 1107;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.