ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ПЕРЕДЧАСНИХ ПОЛОГАХ
Варто негайно їхати в пологовий будинок, якщо жінка відчуває ниючі, схожі на менструальні, болі в животі, якщо відчуває біль в спині. Так може виявлятися розкриття шийки матки. При цьому вагітна жінка може відчувати нудоту або озноб.
Є певна група ризику вагітних жінок, у яких можливий розвиток передчасних або стрімких пологів. До цієї групи відносяться:
1. Жінки молодого віку - до 20 років.
2. Жінки зрілого віку - жінки старші 30 років.
3. Другі і наступні пологи, особливо якщо в анамнезі вже присутні стрімкі або передчасні пологи.
4. Вагітні жінки, у яких в період вагітності була загроза передчасних пологів.
5. Багатоплідна вагітність. Як правило, пологи відбуваються не на 40 тижні, а на 36-37.
6. Вагітні жінки, які отримали потужну емоційну травму, знаходячись в надзвичайній ситуації.
Процес пологів поділяється на три головних періоди: розкриття шийки матки, вихід (вигнання) плода і післяпологовий період.
Розкриття шийка матки. Цей період - найтриваліший. Він може тривати до 10 годин у первородящих і близько 6-7 годин у повторнородящих. Інтенсивність і тривалість переймів в цей час збільшується від 10-20 секунд до півтори хвилини, а інтервал зменшується від чверті години до однієї хвилини. Основна мета цього періоду - розкриття шийки матки, яке відбувається під впливом перейм. При повному відкритті шийки головка плода опускається в порожнину тазу. Як проходять пологи в цьому періоді? Злегка болісно, але не критично. Знаючи техніку дихання, жінка зможете протистояти переймам, якими б важкими вони не були. Ускладнень в період розкриття шийки матки зазвичай не виникає.
Вигнання плоду - другий період пологів. Середня тривалість - від одного до двох годин у первісток, і менше години у жінок, яки народжують вдруге. Проходять пологи в цей час так: при опусканні голівки плоду на тазове дно до перейм приєднуються потуги, які представляють собою скорочення м'язів черевної порожнини і діафрагми. Тривалість потуги - близько хвилини. Завдяки ним, тиск у черевній порожнині підвищується, що в сукупності з підвищеним внутрішньоматковим тиском дозволяє дитині просуватися по родових шляхах. Потуги виникають мимоволі, але при необхідності жінка може їх посилювати або стримувати.
В цей час може виникнути таке ускладнення, як розрив м'яких тканин.
Післяродовий період. Під час нього народжується послід - самий нетривалий, займає приблизно 10 хвилин, але в окремих випадках може тривати до півгодини. У цей час розтинають пуповину, яка з'єднувала жінку з малюком. Найчастіше сьогодні лікарі довіряють цю нескладну маніпуляцію батькові, якщо той присутній при пологах. Ніяких хворобливих відчуттів і ускладнень ні мама, ні дитина в цей момент не відчувають, через відсутність в пуповині больових рецепторів. Слабкі перейми, які наявні в цей час, відривають плаценту з внутрішньоматкового простору і після невеликої кількості потуг народжується послід. Тільки після цього пологи можна вважати завершеними.
Головними ознаками того, що пологи почалися, є такі симптоми, як:
1. Відходження навколоплідних вод. У нормі їх приблизно 200 грам, виливаються вони потоком, тому їх складно переплутати з нетриманням сечі. Але не можна плутати відходження вод з підтікання. Підтікання вод свідчить про загрозу передчасних пологів і також вимагає термінового звернення за медичною допомогою. Обов'язково слід звернути увагу на колір навколоплідних вод та їх прозорість. Навколоплідні води прозорі, наявність зеленого відтінку говорить про гіпоксію (нестача кисню) плоду.
2. Поява перейм. Перейми - це сильні стискаючі болі, що виникають в результаті потужного скорочення матки. Інтенсивність перейм з розвитком пологів збільшується, а тривалість між переймами зменшується. Однак у випадку стрімких пологів клінічна картина перейм може бути відсутня або бути значно спотворена.
3. Поява потуг. Жінка відчуває непереборні позиви до дефекації. Поява потуг означає тільки одне - дитина з'явиться на світ через кілька хвилин.
Дата добавления: 2014-12-22; просмотров: 3438;