Як приймати пологи

Якщо у породіллі відійшли води або почалися перейми це ще не означає, що зараз вона народить, це означає що вам потрібно терміново відвезти її в найближчий пологовий будинок чи лікарню, або викликати лікарів. Якщо ж передчасні пологи застали вас зненацька (перейми раптово скінчилися і настав час тужитися), а також породілля знаходиться далеко від найближчого населеного пункту, то треба обов'язково набрати телефон швидкої або МНС і слідувати їх інструкціям, які напевно будуть полягати в наступному:

1. Забезпечити породіллі максимальний комфорт, положення на боці, напівсидячи-напівлежачи, спершись на стіну, спинку сидіння або згорток чистого одягу. Роздягніть жінку, що народжує, знизу до пояса або повністю. Під неї підстеліть чисте простирадло або одяг. Накрийте зверху ковдрою або одягом. Подбайте про відсутність зайвих людей, шумів і всього, що може дратувати породіллю.

2. Приготувати: кип'ячену воду або на крайній випадок воду з чистого джерела, розчин марганцівки (кілька кристаликів розчинити у літрі води та профільтрувати через марлю), бинти, вату, спирт (все це є в автомобільній аптечці), чисте простирадло або тканину, пластикової пляшки з льодом, стерильні ножиці, піпетки, спринцівку (опустити на кілька хвилин в окріп і ретельно протерти спиртом) і декількох 20 сантиметрових проспиртований міцних ниток. Нашатирний спирт для того хто буде приймати пологи, при потребі.

3. Під час перейм всіляко підбадьорювати жінку, зробити масаж внутрішньої сторони стегон, попереку, стежити за тим щоб під час (не між) перейм породілля дихала поверхнево з широко відкритим ротом. Періодично зволожувати її обличчя.

4. Як тільки перейми закінчилися і настав час тужитися, необхідно вкласти жінку в горизонтальне положення на спину і розвести її ноги в сторони, попередньо помивши руки з милом і продезинфікувавши їх спиртом. Щоб допомогти жінці тужитися, покласти їй руку на сонячне сплетіння і сказати, щоб та з зусиллям намагалася її виштовхнути. Тужитися занадто сильно теж шкідливо.

5. Обмити промежину породіллі зверху вниз спочатку теплою кип'яченою водою, а потім слабким розчином марганцівки (приготування описане вище). Як тільки з'явиться голівка дитини (якщо ви перебуваєте в свідомості, або вже скористалися нашатирним спиртом) акуратно підтримати її лівою рукою, правою ж ніжно видалити з носа і рота новонародженого слиз, який заважає дитині зробити перший самостійний вдих в її житті (це можна зробити як руками, як би видавлюючи її з верхніх дихальних шляхів, так і використовувати для цих цілей піпетку або спринцівку, так звану "грушу"). Заважати дитині дихати може плодовий міхур, що має вигляд тонкої прозорої плівки, яка покриває головку малюка. Необхідно розірвати її, ненароком не пошкодивши головку новонародженого. Якщо ж причиною відсутності дихання дитини буде обмотана навколо шиї пуповина, то не гаючи ні миті зніміть її з голови дитини рухами ніби ви знімаєте шарф. Ні в якому разі не тягніть дитину, щоб прискорити пологи! Єдине що можна зробити для полегшення вивільнення плечей новонародженого - при появі першого плеча злегка нахилити його голову трохи вгору, до живота матері, щоб друге плече вийшло швидше.

6. Після народження дитини упевніться, що ніщо не заважає її диханню. Можна злегка поплескати дитя по спині або п'ятах, помасажувати за допомогою пальця груди, спину. Якщо дитина не дихає, та потрібно позбутися слизу у дихальних шляхах, як це описано вище. При необхідності потрібно зробити штучне дихання. Тримати новонародженого треба на долоні, животом вниз, голова трохи нижче рівня тіла.

7. Через декілька хвилин після того, як ви прийняли самостійно пологи, переріжте пуповину. Для цього треба зробити два міцних вузла простерилізованими нитками, один за 2 см від живота новонародженого, інший на відстані 10 см від попереднього, після чого рівно посередині переріжте пуповину заготовленими заздалегідь стерильними ножицями. Обрізані кінці пуповини необхідно обробити спиртовим розчином або йодом, після чого обернути бинтом. Якщо ви не впевнені, можете не обрізати її, залишивши все як є до прибуття лікарів, поклавши дитину матері на живіт або на груди, якщо дозволить довжина пуповини.

8. Загорніть дитину в чистий рушник або простирадло та віддайте матері. Чекайте виходу плаценти, повільно розтираючи живіт породіллі змоченим у холодній воді рушником. Не тягніть за пуповину щоб прискорити появу посліду, це може стати причиною кровотечі! Все що вийшло після малюка зберіть в поліетиленовий пакет, адже даний біоматеріал може бути використаний для отримання стовбурових клітин.

9. Жінку можна напоїти теплим чаєм і поміняти їй білизну. Покладіть їй на низ живота пляшку або грілку, наповнену льодом. Спати породіллі можна, але тільки на спині.

Пам'ятайте, навіть якщо вам вдалося прийняти у жінки пологи самостійно, то в будь-якому випадку їй і малюкові необхідна термінова госпіталізація, щоб виключити найменший ризик шкоди їх здоров'ю!








Дата добавления: 2014-12-22; просмотров: 1400;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.