Розробка проектних заходів та режиму землекористування на основі аналізу, позиційно-динамічної структури

Режим землекористування – встановлені правовими екологічними та економічними нормами порядок та умови використання за цільовим призначенням земель за цільовим призначенням земель у межах їх категорії та типів землекористування.

Проектні заходи - це цілісна система взаємопов’язаних, організаційно-господарських, інженерно-технічних, еколого-економічних і соціальних заходів і дій, спрямованих в кінцевому результаті на зміну або вдосконалення існуючого порядку і змісту використання або володіння землею, що здійснюються з метою організації раціонального та найбільш ефективного використання землі (земельної власності) як в інтересах окремої людини, так і групи людей та суспільства в цілому.

Сучасна стратегія землекористування передбачає:

1. Формування високопродуктивних і екологічно-стійких агро-ландшафтів;

2. Гармонійне поєднання дії економічних законів і законів природи з врахуванням навантаження на угіддя;

3. Забезпечення розширеного відтворення ґрунтової родючості шляхом формування та реалізації системи ґрунтозахисних, природоохоронних заходів, вдосконалення структури посівних площ та угідь. [3]

Необхідно пам’ятати, що реалізація управлінських заходів щодо земель району має забезпечити не лише підвищення продуктивності кожного земельного елемента, але й вирішення ряду урбаністичних, економічних та соціальних завдань, але за умови мінімальних втрат площі та продуктивності.

На території Ямпільського району Сумської області складено цілий ряд проектних заходів для раціонального використання земель, а саме: На підставі аналізу системи та класифікації земельних елементів на орних землях було розташовано наступні типи сівозмін:

§ польові сівозміни – на відносно рівнинних масивах без антропогенних порушень для розміщення зерно-просапних сівозмін та вирощування культур за інтенсивними технологіями;

§ кормові сівозміни – на осушених торфових ґрунтах, що забезпечить худобу зеленими і грубими кормами.

На основі аналізу позиційно-динамічної структури, процесів, які протікають на земельних ділянках та їх продуктивності, за допомогою схеми позиційно-динамічного районування розроблено напрями та рекомендації з використання та охорони земельних елементів, виділених на території Ямпільського району.

Рекомендації щодо використання та охорони земель Ямпільського району Сумської області приведені у додатку Б.

 

 








Дата добавления: 2014-12-01; просмотров: 827;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.