Випадок високої мобільності капіталу

Розглянемо тепер наслідки економічної політики в країні з високою мобільністю капіталу. Стимулююча бюджетно-податкова політика, як і у випадку низької мобільності капіталу, зрушує криву IS вправо і призводить до такого ж збільшення доходу і процентної ставки. Зростання доходу збільшує імпорт, а зростання процентної ставки стимулює приплив капіталу. Як і в розглянутому раніше випадку поточний рахунок і рахунок капіталу змінюються в протилежних напрямках, однак тепер в умовах високої мобільності капіталу вплив на стан платіжного балансу спричиняє вже збільшення відсоткової ставки, що стимулює приплив капіталу у великих розмірах. Платіжний баланс в цьому випадку буде мати позитивне сальдо, і курс національної валюти має тенденцію до підвищення. Для підтримки валютного курсу на фіксованому рівні Центральний банк тепер повинен буде, проводячи інтервенції, продавати національну валюту і купувати іноземну, збільшуючи свої валютні резерви.

Стимулююча грошово-кредитна політика, збільшуючи грошову масу, зрушує криву LM . Більш високий дохід означає більший розмір імпорту і дефіцит торгового балансу. Знову, як і у випадку низької мобільності капіталу, відбувається відтік капіталу врезультаті того, що рівень процентної ставки знижується з i1 до i2, однак масштаби цього відтоку тепер більше. Оскільки рахунок капіталу змінюється в тому ж напрямку,що і поточний рахунок, виникає значний дефіцит платіжного балансу.

Якщо Центральний банк не йде на стерилізацію, то грошова маса збільшується і крива LM зсувається вправо до положення LM2. Більший розмір грошової маси знизить процентну ставку, що буде стимулювати інвестиції та зростання доходу. Інтервенції на валютному ринку і, відповідно, збільшення пропозиції грошей будуть відбуватися до тих пір, поки буде зберігатися дефіцит платіжного балансу.

На відміну від ситуації з низькою мобільністю капіталу, рівень доходу в результаті стимулюючої бюджетно-податкової політики значно збільшується. У точці С дохід значно вище, ніж у точці А. Таким чином, при високій мобільності капіталу вплив розширення державних витрат на рівень доходу доповнюється ефектом від збільшення грошової маси.

При наявності дефіциту платіжного балансу попит на національну валюту падає, і її курс повинен знижуватися. Для підтримки фіксованого обмінного курсу Центральний банк буде проводити інтервенції на валютному ринку, продаючи іноземну валюту і скуповуючи національну. Грошова маса буде скорочуватися, що призведе до зменшення доходу LM буде зрушуватися вліво, поки не буде ліквідовано дефіцит платіжного балансу, тобто до свого первинного положення LM.

Таким чином, у разі високої мобільності капіталу результати грошово-кредитної політики виглядають так само, як і при низькій мобільності капіталу.








Дата добавления: 2014-12-21; просмотров: 901;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.