СКЛАД І БУДОВА ПАРАШУТА
У комплект парашута З-5 (мал. 2) входять наступні основні частини:
1. Купол 50 кв. м. (1) 4. Витяжне кільце із двома шпильками (4)
2. Проміжна підвісна система (2) 5. Переносна сумка (5)
3. Ранець (3) До кожного парашута додається паспорт.
Купол 50 кв.м.
Купол призначений для безпечного зниження й приземлення парашутиста у випадку відмови або ненормальної роботи основного парашута.
Купол парашута (мал. 3) має круглу форму й складається із чотирьох секторів. Кожен сектор складається з п'яти трапецієподібних полотнищ 1 прямого крою. Сектори й полотнища застрочені між собою швом взамок.
Купол виготовлений із капронової тканини (арт.56011П), причому перше й п'яте полотнища - з білої капронової або фарбованої тканини великої повітропроникності (арт.56011АП).
У центрі купола є полюсний отвір діаметром 0,7 м. Полюсний отвір і нижня кромка куполи посилені із двох сторін капроновою стрічкою ЛТКП-15-185. Із зовнішньої сторони полюсний отвір перекритий вісьма кишенями 2 із тканини капронової (арт.56005крП). Кишені настрочені під радіальні каркасні стрічки. Призначення кишень - забезпечити часткове наповнення купола до вступу в роботу нижньої кромки, енергійне витягування купола зі стропами з ранця й часткове наповнення купола.
Для зручності при укладці в центрі купола є вуздечка з капронового шнура ШКПкр-145 або капронової стрічки ЛТКкрП-25-200.
Із зовнішньої сторони на купол нашитий підсилювальний каркас 3 з капронової стрічки ЛТКП-13-70.
У нижньої кромки купола він утворить 24 петлі, до яких прив’язуються стропи. Купол має 24 стропи, виготовлені з капронового шпуру ШКП-150. Для полегшення укладання парашута стропа 12 червоного кольору. На нижній кромці купола, зліва від строп, зазначені їх порядкові номери. Всі стропи мають однакову довжину. У вільному стані довжина строп від нижньої кромки купола до пряжки-півкільця проміжної підвісної системи дорівнює 6,3 м. На відстані 1,4 м від нижньої кромки на стропах є мітки, до яких стропи укладаються в стільники. На нижню кромку над стропами (крім 12-й й 24-й) нашиті стягуючі стрічки. На куполі із зовнішньої сторони між стропами 24 й 1 поставлене заводське маркування 4.
Рис. 3 Купол 50 кв. м.
Проміжна підвісна система
Проміжна підвісна система (мал. 4) призначена для з'єднання купола запасного парашута з підвісною системою основного парашута.
Проміжна підвісна система виготовлена з капронової стрічки ЛТК-44-1600 і складається із двох лямок 1, з'єднаних між собою перемичкою 2. Перемичка виготовлена зі стрічки ЛТКМкрП-27-1200 у два складання, для твердості зістрочена зиґзаґоподібним рядком.
Кожна лямка проміжної підвісної системи має по двох пряжки-півкільця 3, до яких прив’язуються спеціальним вузлом стропи купола й застрочуються зиґзаґоподібним рядком.
Рис. 4 Проміжна підвісна система
До кожної пряжці-півкільцю прив’язується по 6 строп. Для зручності приєднання проміжної підвісної системи до скоб підвісної системи основного парашута в лямки вставлені втулки 5. Права лямка має шлевку 4 червоний або жовтогарячий кольори з позначенням типу парашута 3-5.
Приєднання проміжної підвісної системи запасного парашута за одну скобу кріплення забороняється.
Ранець
Ранець (мал. 5, 6) призначений, для укладки в нього купола зі стропами й частини вільних кінців проміжної підвісної системи.
Ранець конвертоподібної форми, виготовлений з капронового авізента (арт.56039), має чотири клапани: верхній 1, боковий лівий 23, боковий правий 8 і нижній 16. Дно ранця подвійне й має раму твердості 24 із двома виступами 18 для кріплення ранця до підвісної системи основного парашута.
До верхнього клапана ранця пришита: кишеня для ножа 2, два конуси 3, запобіжний клапан 4, для запобігання влучення тканини купола під конуси при затягуванні ранця, і ручка 7 для перенесення парашута. Із внутрішньої сторони верхнього клапана пристрочені два кутових отвороти 21, для запобігання тканини купола від забруднення, і є два прямокутних отвори 22 для виходу кінців проміжної підвісної системи з ранця.
Бокові клапани мають: два пряжки-люверси 9, дві стрічки 10 для просмикування пряжок кисневого приладу. На зовнішню сторону лівого бокового клапана нашита: кишеня витяжного кільця 20, гнучкий шланг 19, призначений для напрямку руху троса витяжного кільця в процесі висмикування й для запобігання від випадкового зачеплення.
Гнучкий шланг являє собою негерметичний рукав, виготовлений зі сталевої оцинкованої стрічки й обшитий капроновою стрічкою ЛТКкрП-40-700 сірого цвіту в одне складання. Кінці шланга зі стрічкою заправлені в ковпачки. Довжина гнучкого шланга 0,38 м.
Гнучкий шланг одним кінцем пришитий у верхньої основи бокового лівого клапана, інший кінець пропущений крізь прямокутний отвір кишені витяжного кільця й пришитий до нього в пряжки-люверса.
Рис. 5 Ранець Рис. 6 Ранець (внутрішня сторона)
Правий боковий і нижній клапани мають пластини твердості 26 для додання ранцю твердості. Нижній клапан має: дві одинарні ранцеві гуми 12, середини яких приєднані петлею-удавкою до петель 13, два люверси 14, запобіжний клапан 15, який є продовженням нижнього клапана.
Нижній і верхній клапани мають кишені 17 для заправлення клапанів при затягуванні ранця. Верхній і боковий клапани мають дротові петлі 5 для приєднання одинарних ранцевих гум 6.
Швидке розкриття клапанів ранця виробляється шістьома ранцевими гумами, що кінчаються гачками. Довжина одинарних ранцевих гум: верхнього клапана дорівнює 0,26 м, бокових клапанів - 0,37 м. нижнього - 0,425 м. На дні ранця із зовнішньої сторони, на стрічки по периметрі дна ранця, пришиті вісім дротових петель для приєднання ранцевих гум і кишеня 11 для витяжного кільця основного парашута,
На внутрішній стороні ранця є шість пар незнімних гумових стільник 25 для укладання в них строп.
Витяжне кільце із двома шпильками
Витяжне кільце (мал. 7) призначено для ручного розкриття ранця парашута 3-5.
Воно вкладається в кишеню, розташована на лівому боковому клапані.
Витяжне кільце складається з кільця 1, троса 2, двох шпильок 3 й обмежники 4. Кільце трапецієподібної форми виготовлено зі сталевого прутка діаметром 0,007 м.
Для швидкого відшукування кільця виступаюча з кишені частина його пофарбована в червоний колір. Виступи, наявні на двох протилежних сторонах кільця, утримують його в кишені на ранці. Для зручності захоплення рукою ручка кільця стосовно основи відігнута на 60° і стовщена.
В кільці є два напрямні отвори, через які проходить трос, що закінчується двома шпильками. Трос закріплений у кільці за допомогою обмежника.
Шпильки троса витяжного кільця призначені для замикання люверсів на конусах ранця. Шпильки троса розташовані одна від іншої на відстані 0,09 м. Довжина кожної шпильки 0,032 м.
Довжина троса від обмежника до кінця останньої шпильки дорівнює 0,615 м.
Рис. 7 Витяжне кільце із двома шпильками
Переносна сумка
Переносна сумка (мал. 8) призначена для укладки в неї парашута при транспортуванні й зберіганні. Сумка 1 прямокутної форми виготовлена з авізенту, має дві ручки 2, петлю для бирки 6 для опломбування й стрічку 7.
Верхня основа сумки стягається шнуром 5. Кінці шнура проходять через бирку й пломбуються печаткою з мастики. Сумка закривається клапаном 3 із двома пряжками-півкільцями 4 за допомогою лепти, пропущеної через пряжки-півкільця. Габаритні розміри сумки 0,51x0,26x0,38 м. Паспорт
Паспорт призначений для запису відомостей про прийом, передачу, експлуатацію й ремонті парашута. Паспорт є невід'ємною частиною парашута. Правила ведення паспорта викладені в самому паспорті.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 1463;