Способи організації ФПЗ
Для прийому, обробки і доставки таємних і поштових відправлень в об’єднанні організується мережа ФПЗ, яка складається із слідуючих основних елементів:
1. Вузли ФПЗ.
2. Станції ФПЗ.
3. Обмінні пункти ФПЗ.
4. Засоби доставки (автомобілі, танки, БТР, БМП, катера, гелікоптери, літаки).
5. Призначені маршрути руху (польотів).
ФПЗ з підлеглими штабами (частинами, установами) організується розпорядженням, силами і засобами вищестоячого штабу, що несе відповідальність за даний зв`язок.
ФПЗ із сусідніми штабами організовується силами і засобами правого сусіда, а із взаємодіючими штабами – за наказом штабу, організуючого взаємодію, як правило, силами і засобами взаємодіючих штабів.
ФПЗ організується:
- по напрямку;
- по круговому маршруту;
- по вісі.
В деяких випадках може застосовуватись декілька способів одночасно.
Напрямок ФПЗ (див.схему №1) – спосіб його організації тільки між двома пунктами управління (командирами, штабами), при якому адресовані їм таємні і поштові відправлення доставляють по окремому маршруту.
Перевагою є те, що зв`язок по напрямку є основним і надійним способом організації ФПЗ, який дозволяє найбільш швидко доставляти таємні і поштові відправлення. Він основний і застосовується для забезпечення ФПЗ між пунктами управління АК, зі штабами з`єднань 1-го ешелону АК і з ракетними військами.
Недоліком цього способу є те, що при організації ФПЗ по напрямку слід враховувати, що даний спосіб, порівняно з іншими потребує більшої витрати особового складу і пересувних засобів зв`язку.
Круговий маршрут ФПЗ (див. схему №2) – спосіб його організації між трьома і більше пунктами управління (командирами, штабами), при якому адресовані їм таємні і поштові відправлення доставляються одним рейсом послідовно (по черзі), в залежності від розміщення їх на прокладеному між ними маршруті.
Даний спосіб застосовується при наявності обмеженої кількості особового складу і пересувних засобів зв`язку, або в тому випадку, коли спосіб доставки по напрямку застосовувати недоцільно.
Найбільш широко даний спосіб доставки може застосовуватись для забезпечення зв`язку зі з`єднаннями і частинами, що знаходяться в другому ешелоні, а також з численними частинами оперативного тилу АК і ОК.
Вісь ФПЗ (див. схему №3) – спосіб його організації з двома і більше пунктами управління (командирами, штабами), при якому адресовані їм таємні і поштові відправлення доставляються через обмінний пункт, розгорнутий вищестоячим штабом в районі дислокації підлеглих з`єднань і частин, де відбувається обмін відправлень.
При організації ФПЗ по вісі, доставки таємних і поштових відправлень від вищестоячого штабу до обмінного пункту і назад відбуваються по напрямку силами і засобами даного штабу,
а від обмінного пункту до підлеглих може відбуватися силами і засобами, виділеними в розпорядження обмінних пунктів (чи рухомими засобами підлеглих) і організується по напрямку або круговим маршрутом.
Спосіб організації ФПЗ по вісі застосовується зі з`єднаннями та частинами, діючими на окремих напрямках далеко від основних сил.
2.3Частини і підрозділи ФПЗ. Умовні позначення частин,
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1394;