Ротаційні (змінювані) трійки
Діяльність учнів у цьому випадку є подібною до роботи в : рах. Цей варіант кооперативного навчання сприяє активної ґрунтовному аналізу та обговоренню нового матеріалу з мет його осмислення, закріплення та засвоєння.
Як організувати роботу
Розробіть різноманітні питання, об допомогти учням
побачити обговорення нового або роз'ясненого
матеріалу. Використовуйте переважно питання,
Що потребують неоднозначної відповіді.
Об'єднайте учнів у трійки. Розмістіть трійки
так, щоб кожна з них бачила
трійку права й трійку зліва. Разом усі
трійки мають утворити коло
Дайте кожній трійці відкрите питання (однакове для всіх). Кожен у трійці має відповісти на це питання по черзі.
Після короткого обговорення попросіть учасників розрахуватися від 0 до 2. Учні з номером 1 переходять до наступної трійки за годинниковою стрілкою, а учні з номером 2 переходять через дві трійки проти годинникової стрілки. Учні з номером 0 залишаються на місці і є постійними членами трійки. Результатом буде повністю нова трійка.
5. Ви можете рухати трійками стільки разів, скільки у вас є питань. Так, наприклад, коли проходить три ротації, кожен учень зустрічається із шістьма іншими учнями.
* Правила роботи для учнів знайдіть у папці «Роздаткові матеріали»
Два — чотири — всі разом
Ще один варіант кооперативного навчання, що є похідним від парної роботи, ефективний для розвитку навичок спілкування в групі, вмінь переконувати та вести дискусію.
Як організувати роботу
1. Поставте учням запитан-1 ня для обговорення, дискусії; або аналізу гіпотетичної си-| туації. Після пояснення пи-| тання або фактів, наведених у] ситуації, дайте їм 1-2 хвилини для продумування можливих відповідей або рішень| індивідуально.
2. Об'єднайте учнів у пари і! попросіть обговорити свої ідеї один з одним. Визначте час н висловлення кожного в парі спільне обговорення. Попередьте, що пари обов'язково мають дійти згоди (консенсусу;
щодо відповіді або рішення.
Об'єднайте пари в четвірки і попросіть обговорити поп
редньо досягнені рішення щодо поставленої проблеми. Як і в п
рах, прийняття спільного рішення обов'язкове.
Залежно від кількості учнів у класі можна об'єднат: четвірки в більші групи чи перейти до колективного обговореня проблеми.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 2528;