Матеріали, що застосовуються для ПК.

Для зведення пневматичних конструкцій використовують тканинні матеріали та плівки.

Основні вимоги до цих матеріалів:

- повітронепроникність;

- вологонепроникність;

- еластичність;

- Легкість в поєднанні з високою міцністю на розрив і достатньою довговічністю при експлуатації в різних кліматичних умовах.

Плівки, як правило, дешевше тканин, але вони більше деформуються, менш міцні і недовговічні в експлуатації. Тому плівки застосовують для тимчасових споруд і теплиць.

У спорудах, призначених для тривалої експлуатації необхідно застосовувати тканинні матеріали.

Тканини і плівки бувають одно- і багатошарові, прозорі і непрозорі. При необхідності їх можна утеплювати еластичними синтетичними матеріалами.

Тканинні матеріали складаються з основи і просочування (або покриття). В якості основи застосовують технічний текстиль з природних (льон, бавовна) і синтетичних (капрон, нейлон та інші) волокон. Для виготовлення просочення використовують еластичні суміші на основі синтетичних і каучукових смол.

Просочення служить для надання тканинам повітронепроникності і для захисту їх від атмосферних впливів. Просочення схильні до старіння, тобто з часом вони втрачають еластичність, в них з'являються тріщини, змінюється колір, а у світлопроникних елементів знижується прозорість. Просочення наносять з одного або двох боків тканини. Двостороннє просочування підвищує якість (довговічність) тканин.

Тканини - анізотропні матеріали, тому при розрахунку тканинних оболонок необхідно враховувати різницю в механічних характеристиках - по основі (уздовж шматка тканини) і впоперек ниток.

Розрахунковий короткочасний опір тканин по основі змінюється в межах 28,8-64 кг/см, а поперек ниток - 18,2-35 кг/см, модуль пружності 90-114 кг/см (міцністні та пружні характеристики відносяться до одиниці ширини незалежно від товщини).

Для ПК найбільш часто використовуються повітронепроникні тканини № 29, 34, 42, 60, 80, що являють собою одно-, дво- або тришарову тканину, покриту шаром гуми. Основою для цих тканин є капроновий текстиль. Тканини випускають в рулонах 0,9 м. Маса 1м2 цих матеріалів коливається від 0,45 до 1,8 кг., А товщина від 0,6 до 1,8 мм.

 

Синтетичні плівки. Для ПК застосовують найчастіше поліетиленові, поліамідні, поліефірні плівки. Плівки можуть бути прозорими, напівпрозорими і непрозорими, мати різний колір. Під впливом сонячної радіації плівки «старіють», тому термін служби більшості з них - один-два роки. Крім того, плівки мають підвищену деформативність. Для підвищення механічних характеристик їх армують тканинними сітками з капрону, скловолокна та інших матеріалів.

Для пневматичних повітряноопорних БК невеликих прольотів, використовують армовані плівки марки ПС-40-П, NC-40C, а так само А, АС - синтетичні плівки з поліаміду, в які впресовані капронові сітки.

Армовані плівки випускають у рулонах шириною 0,85-0,9 м., товщина плівки від 0,45 до 0,71 мм., Маса 1м2 від 0,45 до 0,76 кг. Тканини та плівки по довжині і ширині з'єднують склеюванням або зварюванням. При склеюванні тканинних матеріалів рекомендують шви посилювати нитяним рядком.

Розрахунковий короткочасний опір розтягу плівок коливається від 7,5 до 31,2 кг/см ( )по основі, а поперек ниток , модуль пружності .

 








Дата добавления: 2017-01-29; просмотров: 724;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.