Урахування природних умов при проектуванні технології влаштування земляного полотна
Від природних умов залежать терміни початку і закінчення робіт, тривалість будівництва, продуктивність землерійно-транспортних машин, дальність переміщення грунту, схеми виробництва робіт і ін.
Клімат. Клімат на території СРСР різноманітнийі, тому умови виробництва земляних робіт у різноманітних районах відрізняються друг від друга. У посушливих районах атмосферні осадки практично мало впливають на ведення робіт. Переувлажнение глинистих грунтів атмосферними осадками призводить до погіршення умов різання, заповнення ковша грунтом і знижує прохідність гусеничних і колісних машин. Це призводить до зниження продуктивності машин, а в окремих випадках, при значному зволоженні, роботи припадає припиняти.
Промерзання грунту утрудняє виробництво лінійних земляних робіт і робить економічно недоцільним виконання їх при знижених температурах. Інтенсивність наростання температури і зміни відносної вологості повітря визначають швидкість просихання грунту. Зимой при дуже низьких температурах роботи ті провадяться. Негативні температури, при яких припиняються роботи, визначають облвиконкоми.
Сезонна зміна грунту - промерзання впливає на засоби виробництва робіт у зимовий період і обуславливает засоби підготування грунту до экскавации,схеми розробки грунту, умови посипання, розрівнювання й ущільнення грунту в насипі. Снігопади, заметілі і слизота значно впливають на умови прямування землерійно-транспортних машин.
Тривалість світлового дня впливає на час роботи машин, їхньому виробітку, вартість виробництва робіт і продуктивність.
Всі ці чинники, що викликаються кліматичними умовами, враховуються при проектуванні технології і будівництва земляної полотнини. Оцінювати макроклиматические умови можна по карті дорожньо-кліматичного зонування.
Першу зону (надлишкового зволоження) відрізняє велика кількість осадків, що випадають, мала випаровуваність, близьке від поверхні залягання грунтових вод, велика глибина промерзання, грунти переважно підзолистого типу.
Для другої зони (перемінного зволоження) характерно надлишкове зволоження лише навесні і восени, середня глибина промерзання, оподзоленные грунти і вилужені чорноземи.
Особливостями третьої зони (недостатнього зволоження) є: помірне зволоження грунтів восени і навесні і незначне зволоження влітку, великі випари, мала глибина промерзання, переваження суглинних чорноземів.
Дата добавления: 2016-05-11; просмотров: 559;