Історія геологічного розвитку.

У мезозойський і кайнозойський час на всій території Китаю інтенсивно проявлялися тектонічні рухи, в результаті яких були сформовані гірські споруди і міжгірські западини Східного Китаю, був зім'ятий платформний чохол, широко проявився магматизм (у т.ч. гранітоїдний), особливо в межах пізньомезозойського вулкано-плутонічного поясу південно-східного узбережжя країни. З цими структурами пов'язані родовища кам’яного вугілля, нафти, газу в неотектонічних западинах, руд вольфраму, олова, сурми, ртуті та ін.

Корисні копалини.

Із структурами фундаменту платформ пов’язані родовища залізистих кварцитів, золота, алмазів, слюди. З платформовим чохлом пов’язані родовища кам’яного і буроговугілля (Сичуанський, Ордоський, Таримський кам’яновугільні басейни), нафти і газу (Північнокитайська западина, басейн Сичуань), руд міді, заліза (провінції Сичуань і Гуйчжоу) і поліметалів та інших корисних копалин.

 
 

+ + + 1 2

 

Рисунок 3.7 – Схема тектонічної будови Китайської платформи

 

1 – вихід на денну поверхню кристалічного фундаменту, 2 – осадовий чохол платформи








Дата добавления: 2016-12-16; просмотров: 560;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.