Безпека при підіймально-транспортних роботах.
Технічний огляд.
Усі вантажопідіймальні крани, вантажозахоплювальні органи і пристрої мають виготовлятися, утримуватися і експлуатуватися відповідно до Правил будови та безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів. Нагляд за додержанням цих правил здійснює Держнаглядохоронпраці.
Реєстрації в органах Держнаглядохоронпраці підлягаються крани всіх типів, за винятком: кранів з ручним приводом; кранів мостового типу, пересувних і поворотних консольних кранів вантажопідіймальністю до 10т включно, які керуються з підлоги за допомогою кнопкового апарату, підчепленого на кранові або зі станційного пульту; стрілові і баштові крани вантажопідіймальністю до 1т включно та інші.
Вантажопідіймальні машини протягом експлуатації підлягаються періодичному технічному огляду: частковому не рідше 1 разу на рік; повному, не рідше 1 разу на 3 роки, за винятком кранів, що рідко використовуються, які оглядаються не рідше, ніж через кожні 5 років.
Позачерговий повний огляд здійснюється після: монтажу на нове місце, реконструкції, ремонту металевих конструкцій з заміною розрахункових елементів чи вузлів, установки змінного стрілового обладнання, капітального ремонту або зміни механізму підіймання, заміни гака.
Повний технічний огляд складається з огляду всіх механізмів і металоконструкцій, статичного і динамічного випробувань.
Статичне випробування вантажем, що перевищує вантажопідіймальність машини на 25%, проводиться для перевірки на міцність і вантажну стійкість. Вантаж піднімають на висоту 200-300мм і витримують в такому положенні протягом 10 хвилин. Після цього вантаж опускають і перевіряють відсутність залишкових деформацій, тріщин та інших пошкоджень.
Динамічне випробування вантажем що перевищує вантажопідіймальність машини на 10% проводиться для перевірки дії механізмів і гальм, а також всіх інших механізмів крану. Протягом випробування піднімання і опускання вантажу повторюють двічі.
При частковому технічному огляді статичне і динамічне випробування не проводяться.
Результати технічного огляду записуються в паспорт вантажопідіймальної машини з указанням строку наступного огляду, а на кран встановлюється табличка, де вказується реєстраційний номер, вантажопідіймальність та дата наступного випробування.
На кранах мають бути попереджувальні написи : “Не стій під вантажем”, ”Не стій під стрілою в зоні її можливого опускання”, “Бережись повороту крана “(два останніх –для стрілових кранів).
Знімні вантажозахоплювальні пристрої і тара підлягаються після виготовлення, ремонту і періодично в процесі експлуатації технічному огляду.
Після виготовлення і ремонту вантажозахоплювальні пристрої оглядаються і випробуються навантаженням, яке в 1,25 разів перевищує їх номінальну вантажопідіймальність. Результати випробування вважаються задовільними, якщо відсутні тріщини, розриви і деформації. Тара при технічному огляді ретельно оглядається. Випробувати тару вантажем не обов’язково.
В процесі експлуатації знімні вантажозахоплювальні пристрої і тара підлягаються періодичним оглядам:
через кожні 6 місяців оглядаються траверси;
через 1 місяць – кліщі і інші подібні захоплювальні пристрої та тара;
через кожні 10 днів - підвіски , стропи ,гаки.
Вантажозахоплювальні пристрої, які рідко використовуються, перед кожним використанням.
Результати огляду знімних вантажозахоплювальних пристроїв і тара заносяться в спеціальний журнал обліку.
Вантажозахоплювальні пристрої наділяються клеймом чи биркою, де вказуються номер , допустиме навантаження і дата випробування. На тарі мають бути вказані її призначення , номер , власна вага і найбільша вага вантажу, для транспортування якого вона призначена.
Дата добавления: 2016-12-08; просмотров: 763;