Розпізнавальне забарвлення балонів з газами.
Назва газу | Колір балону | Текст напису | Колір напису |
Аміак Ацетилен Водень Вуглекислота Кисень Повітря Горючі гази Негорючі гази Фреон | Жовтий Білий Темно-зелений Чорний Блакитний Чорний Червоний Чорний Алюмінієвий | Аміак Ацетилен Водень Вуглекислота Кисень Стиснуте повітря Назва газу (наприклад, метан) Назва газу (наприклад, азот) Фреон | Чорний Червоний Червоний Жовтий Чорний Білий Білий Жовтий Чорний |
Балони, які знаходяться в експлуатації підлягаються технічному огляду. Правилами встановлені такі терміни періодичного тех. огляду балонів :
балони, які наповнені газами, що не викликають корозію (кисень, азот, вуглекислота та ін.), перевіряються не рідше 1 разу на 5 років;
балони з газами, які викликають корозію (хлор, фосген, сірководень та ін.), а також встановлені на автомобілях як витратні ємності для зріджених і стиснутих газів перевіряються не рідше 1 разу на 2 роки.
Періодичний технічний огляд складається з огляду поверхонь, перевірки ваги і місткості, гідравлічного випробування (крім балонів для ацетилену). Балони для ацетилену підлягаються огляду зовнішньої поверхні, перевірці пористої маси і пневматичному випробуванню.
Балони, які не пройшли технічний огляд бракуються і приводяться до непридатного стану шляхом просвердлювання отворів у корпусі.
Нові дані наносяться на балони, що пройшли технічний огляд, а старі – збиваються.
Балони дозволяється зберігати в приміщеннях і на відкритих майданчиках, захищених від впливу опадів та сонячних променів.
Склади поділяються на відсіки. В кожному ізольованому відсіці допускається розміщувати не більше 500 балонів з горючими або 1000 балонів з негорючими газами. Розміщують балони таким чином, щоб був забезпечений вільний доступ до них.
Балони з горючими газами (водень, ацетилен, пропан тощо) повинні зберігатися окремо від балонів з киснем, стиснутим повітрям, хлором та іншими окислювачами.
У приміщеннях для зберігання балонів з газами повинні бути встановлені прилади, які сигналізують про виникнення небезпечної концентрації газу. За відсутності зазначених приладів проводиться лабораторний аналіз повітря на вміст в ньому газу не рідше 1 разу за зміну.
Покриття підлоги складу і рампи повинно бути неіскроутворюючим та з неорганічних матеріалів.
Експлуатація закритих складів, не обладнаних вентиляційними установками, забороняється.
В складах мають бути вивішені інструкції, правила, плакати щодо правил поводження з балонами.
У складах не дозволяється зберігати інші речовини, матеріали, предмети.
При складуванні не можна допускати ударів балонів між собою, падіння балонів на підлогу. При перекатуванні балонів вручну забороняється братися за вентилі, торкатися вентилів кисневих балонів і балонів з стиснутим повітрям руками, рукавицями й обтиральним матеріалам, які забруднені мастилом та жирами.
Перевезення наповнених балонів дозволяється на автомобілях, автокранах та інших ресорних транспортних засобах. При перевезенні балонів між ними мають бути встановлені прокладки: дерев’яні бруски з гніздами для балонів або кільця з гуми чи мотузки товщиною не менше 25 мм (по два кільця на балон). Балони повинні укладатися вентилями в один бік упоперек осі переміщення.
Транспортувати балони до робочого місця допускається тільки на спеціальних візках або ношах.
Забороняється експлуатувати балони, у яких пройшов термін періодичного огляду, відсутні встановлені клейма, несправні вентилі, пошкоджений корпус, забарвлення і написи не відповідають вимогам.
Дата добавления: 2016-12-08; просмотров: 1015;