Е) Відпустки для неповнолітніх працівників ст.195 КЗпП
– Щорічні відпустки неповнолітнім надаються у зручний для них час.
– У перший рік роботи щорічна відпустка неповнолітнім надається за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві.
– Термін щоміс. основн. відпустки неповнолітніх – 31 календ.день (ст.75 КЗпП).
Ж) Медичні огляди для неповнолітніх ст..191 КЗпП:
– Усі особи молодше 18 років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і до 21 року підлягають обов’язковому медичному огляду.
– З) Броня робочих місць для неповнолітніх і надання їм першого робочого місця
– ст.196 КЗпП (бронювання робочих місць):
– На всіх підприємствах встановлюється броня робочих місць для молоді, яка закінчила навч. заклади, і для працевлаштування інших осіб молодше 18 років.
– Квоти робочих місць для працевлаштування молоді і неповнолітніх встановлюються районними і міськими Радами народних депутатів.
– Відмова у прийнятті неповнолітніх на роботу в рахунок броні забороняється, і може бути оскаржене в суді.
– ст.187 КЗпП (надання першого робочого місця):
– Працездатній молоді від 15 до 28 років після завершення або припинення навчання, (звільнення зі строкової військової служби) надається перше робоче місце терміном не менше 2-х років (заборона звільнення).
– Молодим спеціалістам – випускникам ВНЗ, потреба яких була раніше заявлена підприємствами, надається робота за фахом на період не менше 3-х років.
– ст.5 закону України «Про зайнятість населення» квота броні робочих місць
Для працевлаштування молоді, яка закінчила або припинила навчання в загальноосвітніх та інших навчальних закладах, звільнилася з військової служби і яким надається перше робоче місце, особам 15-ти річного віку, які за згодою одного з батьків приймаються на роботу місцеві держадміністрації, виконавчі органи рад за поданням центрів зайнятості бронюють на підприємствах любої форми власності з чисельністю понад 20 чоловік до 5% робочих місць.
За кожну відмову прийому на роботу зазначених осіб у межах установленої броні державна служба зайнятості стягує з підприємств штраф у 50-ти кратному розмірі неоподаткованого мінімуму доходів громадян.
Порядок звільнення неповнолітніх з роботи
ст.198 КЗпП (обмеження звільнення неповнолітнього)
– Звільнення працівників молодше 18 років за ініціативою власника можливе тільки за згодою районної (міської) комісії у справах неповнолітніх.
– Допускається звільнення неповнолітніх з подальшим працевлаштуванням у наступних випадках ст..40 КЗпП:
п.1 – при ліквідації, банкрутстві, реорганізації підприємства;
п.2 – при недостатньої кваліфікації і невідповідності неповнолітнього виконуваній роботі;
п.6 – при поновлені на роботі основного працівника, замість якого був тимчасово прийнятий неповнолітній.
ст.199 КЗпП (розірвання трудового договору на вимогу батьків)
Батьки або особи з нагляду за охороною праці мають право вимагати розірвання трудового договору з неповнолітнім, якщо робота загрожує його здоров’ю або порушує його законні інтереси.
Дата добавления: 2016-10-17; просмотров: 613;