Силові трансформатори та масляні реактори.
4.5. Трансформатори, обладнані пристроями газового захисту, повинні бути встановлені таким чином, щоб кришка мала підйом до газового реле не менш 1%, а маслопровід до розширника _ не менш ніж 2%. Порожнина випускної труби повинна бути з’єднана з повітряною порожниною розширника.
4.12. За номінальної навантаги трансформатора температура верхніх шарів масла не повинна перевищувати :
У трансформаторів із системою охолодження ДЦ (примусова циркуляція повітря і масла) – 75 гр. С,
У трансформаторів з системою охолодження М (природна циркуляція повітря і масла) і Д (примусова циркуляція повітря та природна циркуляція масла) – 95 гр. С,
У трансформаторів із системою охолодження Ц (примусова циркуляція води і масла) температура масла на вході до масло охолодника повинна бути не вище 70 гр.С.
Допускається тривала робота трансформаторів (за значення потужності не більше номінального) у разі підвищення напруги на будь якому відгалуженні будь якої обмотки на 10% вище номінального значення напруги даного відгалуження. При цьому напруга на будь-якій обмотці трансформатора не повинна перевищувати значення найбільшої робочої напруги для даного класу напруги.
Допускається короткочасне перевищення напруги відповідно до інструкції підприємства виробника.
4.27. У разі спрацювання газового реле на сигнал потрібно провести зовнішній огляд трансформатора та взяти газ із реле на аналіз і перевірити на горючість.
Для забезпечення безпеки працівників під час відбору газу з газового реле та виявлення причини його спрацювання трансформатор повинен бути розвантажений і вимкнений в найкоротший термін.
Якщо газ у реле негорючий і відсутні видимі ознаки пошкодження трансформатора, він може бути увімкнутий в роботу до з’ясування причини спрацювання газового реле на сигнал. Тривалість роботи трансформатора в цьому разі встановлює особа, відповідальна за електрогосподарство.
За результатами аналізу газу з газового реле, аналізу масла , інших вимірювань необхідно встановити причину спрацювання газового реле на сигнал, визначити технічний стан трансформатора і можливість його нормальної експлуатації.
За потреби вимкнення роз’єднувачем струму ХХ ненавантаженого трансформатора, обладнаного пристроєм РПН, після зняття навантаги на боці споживача перемикальний пристрій повинен бути встановлений в положення, що відповідає номінальному значенню напруги.
4.30. Допускається паралельна робота трансформаторів за умови, що жодна з обмоток не буде навантажена струмом, який перевищує допустиме значення сили струму для даної обмотуїки.
Паралельна робота трансформаторів допускається за таких умов:
- група з’єднань обмоток однакова;
- співвідношення потужностей трансформаторів не більше ніж 1:3;
- коефіцієнти трансформації відрізняються не більше ніж на плюс 0,5% і не менше ніж на мінус 0,5%;
- напруги короткого замикання відрізняються не більше ніж на плюс 10% і не менше ніж на мінус 10% середньоарифметичного значення напруг КЗ трансформаторів, що вмикаються на паралельну роботу;
- проведено фазування трансформаторів.
Для вирівнювання навантаги між паралельно працюючими трансформаторами з різними напругами КЗ допускається в невеликих межах змінювати коефіцієнт трансформації шляхом перемикання відгалужень за умови, що жоден з трансформаторів не буде перевантажений.
4.31. Огляд трансформаторів ( без їх вимкнення) проводять у таки строки:
- в електроустановках з постійним чергуванням працівників – один раз на добу;
Дата добавления: 2016-09-20; просмотров: 1350;