Фінансова та бухгалтерська системи.

Підсистема управління фінансами на підприємст­ві виконує функції автоматизації фінансових розрахунків і прийнят­тя рішень щодо управління фінансами підприємства. До складу за­дач входять аналіз фінансової звітності, управління вибором проектів інвестицій, управління вибором дже­рел фінансових ресурсів та інші. Автоматизація аналізу фінансової звітності підприємства пере­дбачає проведення розрахунків спеціальних показників, що харак­теризують результати господарської та фінансової діяльності під­приємства, визначення на їх базі показників фінансового становища підприємства та вироблення рекомендацій щодо подальшої стра­тегії його розвитку. Вхідною інформацією для аналізу служать такі дані балансу підприємства, як от вартість виготовленої продукції, за­паси і витрати, клієнтська заборгованість, заборгованість поста­чальникам, виробничі інвестиції, продаж старого обладнання при заміні на нове, зміна заборгованості підприємства за звітний пері­од, сума процентів за кредит, податок на прибуток, дивіденди ро­бітникам та інші.

Автоматизація управління вибором проектів інвестицій здійсню­ється в умовах комп'ютерної системи прийняття рішень. Предметом прийняття рішень про інвестиції можуть бути: матеріальні інвести­ції (у матеріальні об'єкти — земельні ділянки, засоби виробництва, обладнання, запаси); фінансові інвестиції (у цінні папери, в частку в іншому підприємстві, видання кредиту за рахунок власних коштів); нематеріальні інвестиції (у ринок — реклама, дослідження, у квалі­фікацію співробітників, організацію підприємства, соціальні захо­ди). Основна увага в процесі управління приділяється матеріальним інвестиціям. Прийняття рішень щодо інвестицій супроводжується інвестиційними розрахунками, що визначають кількісні співвідно­шення надходжень і витрат. Інвестиційні розрахунки можуть вико­нуватися за двома моделями: за однією — в ізольованому інвести­ційному плануванні порівнюються альтернативи інвестицій тільки одна з одною; за іншою — у загальному інвестиційному плануванні враховуються змінні зв'язки інвестиційних альтернатив з виробни­чим процесом.

При проведенні інвестиційних розрахунків за допомогою стати­чних методів інвестиційні проекти порівнюються між собою за по­казниками сумарних витрат, витрат на одиницю виробів, прибутку, рентабельності, часу амортизації. Вхідною інформацією для проведення розра­хунків є відомості про початкові витрати у певному варіант інвес­тицій, заробітну плату, вартість матеріалів та енергії, амортизаційні відрахування, витрати на оренду приміщень, податки, страхування, сторонні виробничі послуги, відомості про кількість ви­пуску продукції та прибуток та інші.

Підтримка інвестиційних рішень на основі динамічних методів розрахунку інвестицій передбачає визначення вартості капіталу і аннуітету. Вартість капіталу інвестиції розраховується, як різниця між сумою усіх надходжень і сумою усіх витрат за варіантом інвес­тицій за період його експлуатації. Аннуітет - це одержуване серед­нє значення надлишків, яке визначається множенням вартості капі­талу на коефіцієнт повторного прибутку від капіталу. Вхідною інформацією для розрахунків є відомості про суму початкових ви­трат, залишкову ціну інвестиційного об'єкта, поточні доходи і витрати, процентну ставку за кредит. За допомогою динамічних методів можуть бути визначені еко­номічний строк використання інвестиції та оптимальний момент її відшкодування.

Комп'ютерна підтримка прийняття рішень з вибору джерел фінансових ресурсів забезпечує аналіз альтернативних форм фінан­сування, співвідношення їх обсягів і вибір конкретних джерел фі­нансування. Форми фінансування розрізняються: за частотою над­ходження (поточне, особливе), за тривалістю фінансування (корот­котермінове, середньотермінове, довготермінове), за правовим станом інвестора (власне, позикове), за походженням грошових коштів (зовнішнє, внутрішнє). Для вибору співвідношення видів та обсягів фінансування в умо­вах застосування систем підтримки прийняття рі­шень розраховуються спеціальні фінансові показники, наприк­лад, показник ефекту фінансового важеля.

Основним завданням підсистеми управління фінансами є підвищення ролі фінансів в господарській діяльності підприємств через встановлення науково-обгрунтованих нормативів використання фінансових ресурсів (виручки від реалізації продукції, прибутку, капітальних вкладень, фондів економічного стимулювання та інших коштів), широке використання фінансово-кредитних відношень з метою прискорення науково-технічного прогресу і інтенсифікації виробництва.

Більшість задач, які вирішуються підсистемою, пов’язані з плановими, контрольними і аналітичними функціями. Підсистема управління фінансами має тісні інформаційні зв’язки з підсистемами бухгалтерського обліку і управління реалізацією і збутом продукції.








Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 400;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.