Тенденції розвитку сучасних інформаційних систем.
Серед основних тенденцій розвитку сучасних інформаційних систем менеджменту можна відзначити такі:
· створення єдиного об’єднаного інформаційного середовища в організації;
· створення тісних інформаційних горизонтальних та вертикальних зв’язків всередині організації для обміну інформацією;
· конвергенція та інтеграція спеціалізованих інформаційних систем;
· можливості доступу до зовнішніх джерел інформації;
· впровадження інтелектуальних творчих засобів обробки інформації.
Таким чином, розвиток інформаційних систем менеджменту дасть змогу здійснювати ефективне управління при порівняно незначних затратах.
Функціональна структура інформаційної системи менеджменту в підприємстві.
Функціональна структура інформаційної системи менеджменту.
Інформаційна система менеджменту повинна забезпечити підтримку основних (первинних) процесів управління підприємством, допоміжних (вторинних інформаційних) процесів в таких класичних спеціалізованих функціональних ділянках: виробничих всіх задіяних профілів, інженерній, фінансовій, бухгалтерській, маркетинговій, кадровій, зовнішньо-інформаційних зв’язках.
Одною з найважливіших цілей створення інформаційних систем менеджменту є забезпечення комплексного скоординованого автоматизованого виконання розрахункових, проектних і обліково-інформаційних робіт, які виникають у функціонально-організаційних системах підприємства. На рисунку 1 наводиться приклад типової модульної структури інформаційної системи менеджменту для підприємства.
Рисунок 2. Укрупнена функціональна декомпозиція інформаційної системи промислового підприємства
Функціональна структура інформаційної системи менеджменту в організації може складатись із взаємодіючих підсистем різноманітних напрямків, реалізованих у вигляді автоматизованих робочих місць заданих тематичних профілів та певних рангів. Глибина ієрархічного заглиблення профільованих автоматизованих робочих місць залежить від рівня iєрархiї об’єкту управління. Окремі пiдрежими в системі не ізолюються один від одного, а взаємодіють між собою на рівні єдиного інформаційного середовища, використовуючи одні і ті ж дані. Взаємодія між ними може носити, як непрямий, так і прямий характер. Важливо, щоб переходи між режимами в межах одного шару могли здійснюватися лише через вищі або їх узагальнюючі шари. В рамках кожного пiдрежиму, як правило, повинні передбачатися наступні загальноприйняті допоміжні пiдрежими: звертання про допомогу; робота із словником; інформація про створення нового об’єкту; види об’єкту. Модульний принцип побудови інформаційної системи менеджменту із максимально можливим використанням серійно виготовлюваних технічних засобів та використанням проблемно-орієнтованих пакетів прикладних програм дозволяє швидко адаптувати її для конкретного використання в конкретній організації.
Рисунок 3. Функціональна структура інформаційної системи менеджменту
Підсистеми інформаційної системи менеджменту в свою чергу поділяються на задачі, які об’єднуються в комплекси у відповідності до їх функціональної та інформаційної приналежності. Вичленення функціональних складових елементів інформаційної підсистеми здійснюється за наступними основними ознаками:
· фази управління планування – облік – контроль - аналіз в сукупності утворюють повний цикл управління;
· періоди (наприклад, зміна, доба, тиждень, декада, місяць, квартал, рік, кількарічний період);
· рівень управління (наприклад, робоче місце, бригада, ділянка, цех, підприємство);
· вид керованих ресурсів (наприклад, матеріальні, трудові, фінансові ресурси та виробниче обладнання);
· традиційний структурно-організаційний поділ апарату управління у відповідних відділах, службах, підрозділах (наприклад, планово-економічний відділ, відділ праці і заробітної плати, бухгалтерія, планово-диспетчерський відділ);
· функціональна сфера управління (наприклад, основне і допоміжне виробництво, матеріально-технічне забезпечення, трудові ресурси, реалізація і збут продукції, фінансова діяльність);
· одиниці виміру об’єктів (наприклад, загальний об’єкт обліку, виріб або деталь, сумарна і специфікована номенклатури, постачальник і споживач).
Складовими інформаційної системи менеджменту є підсистеми заданих профілів для певних користувачів. Нижче розглянемо орієнтовний перелік первинних функцій, використання яких повинно забезпечуватися спеціалізованими підсистемами.
Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 1032;